Jakmile jsem v létě otevřela okno, měla jsem v bytě mouchy. Pak jsem ale našla dokonalý návod, jak už tento problém neřešit.

0
(0)

Dalibor , 02. 06. 2021

Mouchy jsou hmyzem, který otravuje hlavně v letních měsících při odpoledních nebo večerních grilovačkách nebo když si chcete užít nerušený večer s knihou na terase nebo balkoně. Slyší hlavně na sladké nápoje, dezerty, a také je přitahuje umělé světlo. Jak se much zbavit, když se nechcete nijak omezovat?

Pomoci mohou sítě do oken, ale jen pokud budete doma

Pokud vás trápí otravné mouchy nebo dokonce vosy, můžete si pořídit sítě do oken. Jsou účinné, pokud chcete větrat celou noc a zároveň svítit. Nedostanou se do domu ani bytu a nebudou otravovat svým bzučením. Bodavý hmyz nemá rád vůni rebarbory – tu si můžete pěstovat na zahradě nebo dokonce doma v květináčích. Listy rebarbory jsou vynikajícím prostředkem proti mouchám a vosám.

Stačí jen na několik listů nalít vodu (listy můžete natrhat) a nechat je vylouhovat nějakou dobu. Na 14 listů by měly stačit dva litry vody. Výluh nalijte do rozprašovače a můžete ho využít kdykoliv budete potřebovat. Pokud seženete malé lahvičky, můžete mít rebarborový sprej po ruce kdekoliv – jeden do kabelky, další na terasu. Rebarboru navíc využijete také do různých koláčů, ale jen pokud ji sklidíte do konce června.

Na mouchy použijte kopretinu vratič obecný

Na malé mušky, mouchy nebo velké masařky můžete použít vratič obecný, který je známým plevelem. Je to rostlina, kterou najdete v příkopech, loukách i zahradách. Na jednu místnost, kterou potřebujete před mouchami ochránit, budou stačit 2-3 rostlinky. Tato kopretina má velmi specifickou vůni, pokud vám nebude vonět, můžete ji položit na okenní parapet nebo mimo dosah lidí.

Mouchy jejich vůní nenávidí a budou se jim z dálky vyhýbat. Rostlinu si můžete také nasušit a květy vložit do plátěného pytlíku a do okna zavěsit. Proti mouchám nebo dokonce komárům můžete použít také další domácí suroviny, které stačí jen nasypat na místa, kde se mohou objevit. Pokud chcete ochránit jídlo venku na stole, můžete použít síťované poklopy, které jsou dnes běžně k dostání.