Nevíte, jak se zbavit lupů a zrychlit růst vlasů? My vám poradíme jak na to.

0
(0)

Dalibor , 25. 11. 2020

Víte, že mořská sůl vám nejen ochutí jídlo, ale také pomůže vašim vlasům? Je skvělá pro vaši pokožku i vlasy. Když ji smícháte s klasickým šamponem, uděláte pro svoje vlasy mnohem víc, než se speciálními přípravky proti lupům nebo pro růst vlasů.

Jak vlastně působí mořská sůl?

Tento druh soli vzniká přirozeným odpařováním solných jezer nebo mořské vody. Obsahuje stopové látky jako je hořčík, vápník a draslík – v závislosti na použitém zdroji vody. Prvky jí dodávají barvu a chuť. Všechny kousky mořské soli tak mají jinou drsnost a každý je jiný.

A jaké zdravotní výhody mají všechny složky obsažené v mořské soli?

  • Vápník čistí póry, posiluje buňky
  • Hořčík zlepšuje buněčný metabolismus
  • Bromid má protizánětlivé vlastnosti a léčivou sílu
  • Chlorid sodný zvlhčuje kožní buňky
  • Zinek je přírodním blokátorem UV záření
  • Síra zmírňuje příznaky kožních potíží

Proti lupům tak můžete snadno bojovat. Mořskou sůl zakoupíte ve všech obchodem a je dobré ji mít při ruce nejen v kuchyni, ale také v koupelně.

Proti lupům můžete použít pomoc z moře

Lupy jsou jedním z nejčastějších problémů, který trápí muže i ženy. Postihují dokonce až polovinu světové populace. Mnoho z nich si všimnou malých bílých šupinek, které pokrývají jejich ramena. K odstranění tohoto problému můžete použít mořskou sůl. Většina šamponů proti lupům, zakoupená v obchodě, není vůbec účinná a navíc obsahují škodlivé chemikálie, které vlasy ještě více poškozují.

Mořská sůl je levnější, přirozenější a účinnější prostředek, jak se otravných lupů zbavit. Vlasy si rozdělte a naneste na ně jednu nebo dvě čajové lžičky soli. Prsty si navlhčete vodou a masírujte si pokožku hlavy asi deset minut, poté si vlasy umyjte jako obvykle. Mořská sůl působí nejen dobře na pokožku hlav, ale zabraňuje i nadměrnému maštění vlasů, proto má schopnost absorbovat přebytečný olej.

Mořská sůl je lékem i pro vaši pokožku

Sůl z moře revitalizuje vlasové folikuly a zlepšuje prokrvení pokožky hlavy. To způsobí stimulaci růstu vlasů. Vlasy si jak obvykle umyjte, pokropte si pokožku hlavy mořskou solí a masírujte asi 15 minut. Poté si je zase umyjte. Postup opakuje dvakrát týdně po dobu asi dvou měsíců. Poté byste měli vidět rozdíl.

Sůl je také exfoliant. Odborníci říkají, že je nutné pokožku jednou denně odlupovat, aby byla zdravá a odstranily se odumřelé buňky. Je ale potřeba sledovat, jaký druh mořské soli budete na svou pleť používat. Nepoužívejte stůl s ostrými hranami, jinak hrozí zarudnutí a poškození kůže.