Chtěl vyhodit staré struhadlo, ale jeho žena z něj udělala krásnou dekoraci.

0
(0)

Dalibor , 15. 11. 2020

Každý to zná, struhadlo postupem času zreziví nebo se otupí a musíte nakoupit nové. Co ale udělat se starým, pokud je vám ho líto vyhodit? Na internetu najdete několik videotipů, které vám poradí, co se starými kuchyňskými spotřebiči nebo pomůckami udělat, aby se ještě daly využít.

Někdo staré věci vyhazuje, jiný je uschovává

Spousta lidí staré a nefunkční věci prostě vyhodí, hlavně proto, že nemají v bytě nebo domě místo nazbyt. Kromě toho je ale můžete využít i jinak, poslouží vám při běžných činnostech nebo z nich můžete udělat dárek pro své blízké.

Co byste vy sami udělali se starým struhadlem, které už dosloužilo? Jedna žena v domácnosti udělala experiment, ze kterého vyšla skvělá věc a pomocník, hlavně tedy pro ženy. Která z nás nemá doma alespoň několik druhů šperků?

Inspirovala tím několik milionů žen na celém světě. Přitom stačilo jen 15 minut, které musela renovaci věnovat. V době pandemie můžete vymyslet i vy nějaký trik, kterým byste mohli inspirovat další.

Připravte si nástroje a můžete začít, pomoci mohou i děti

K obnově starého struhadla toho nebudete potřebovat mnoho:

  • Struhadlo
  • Akrylové barvy podle vaší fantazie
  • Několik háčků, malých i velkých
  • Perly, které budete lepit na háčky
  • Párátko a tavnou pistoli

Samozřejmostí jsou štětce, trocha vody a také miska, ve které budete barvy míchat. Celý postup najdete ve videu.

Ve zkratce ale stačí háčky našroubovat do menších otvorů na strouhání, přilepit je raději ještě tavnou pistolí. Poté si namíchejte barevnou kombinaci, jakou chcete a štětcem pomalujte celý povrch struhadla. Barvu nechce zaschnout a mezitím si na větší háčky nalepte perly. Tyto ozdobené háčky použijte jako nožičky na svou „novou“ šperkovnici. Háčků na struhadlo dejte kolik chcete, abyste své šperky mohla pověsit všechny. Párátkem na struhadlo můžete vytvořit různé obrazce nebo ornamenty nebo dokonce napsat věnování. A s malováním vám mohou pomoci i děti, díky kterým bude šperkovnice opravdu originální.