Nevěřili byste, jak vám hrst ořechů může vylepšit zdraví. Stačí je mít pravidelně po ruce

0
(0)

Dalibor , 15. 07. 2020

Možná máte v rodině, mezi příbuznými, někoho, koho trápí srdeční onemocnění nebo na ně možná někdo z vašich blízkých zemřel. V takovém případě je více než pochopitelné, že budete mít zvýšené obavy také o své zdraví a zejména o stav vašeho srdce.

S ořechy za lepším zdravím

Nejnovější průzkumy prokázaly blahodárný vliv jednoho na první pohled nenápadného plodu na lidské zdraví – proti vzniku a rozvinutí srdečního onemocnění vás může ochránit každodenní konzumace hrsti ořechů, která zajistí stálou ochranu vašeho srdce. Ořechy však nepůsobí pouze jako ochrana proti infarktu a dalším srdečním chorobám, ale ukazuje se, že napomáhají také zvyšovat pružnost cév, čímž se zkvalitňuje průtok krve a nezbytné zásobování životně důležitých orgánů. Ořechy působí pozitivně také na hladinu cholesterolu v krvi. Všechny tyto účinky nastávají již čtyři hodiny po konzumaci plodů nebo oleje z ořechů.

Vlašský ořech jako král mezi ořechy

Velice specifickým druhem ořechů jsou vlašské ořechy, které, pokud se stanou pravidelnou a stálou součástí jídelníčku, bojují proti kardiovaskulárním onemocněním všech typů.

Výzkumem vlivu ořechů na lidský organismus se zabýval mimo jiné profesor státní univerzity v Pensylvánii, USA, dr. Penny Kris Etherton, který se specializuje na výživu. Podle výsledků jeho studie můžete významně snížit riziko vzniku onemocnění srdce, pokud budete čtyřikrát týdně používat olej z vlašských ořechů nebo jíst přímo plody. Studie provedená týmem dr. Ethertona patří mezi první analýzy působení aktivních látek obsažených ve vlašských ořechách na zdraví člověka. Analýza mimo jiné ukazuje, že pouhé 4 hodiny po požití cca 50 ml oleje z těchto ořechů (což odpovídá asi 3 polévkovým lžicím) se výrazně zlepšuje stav cévního systému.

Vlašské ořechy však nepůsobí blahodárně pouze na stav kardiovaskulárního systému. Dalo by se o nich říct, že jsou jakýmsi přírodním všelékem, protože např.

  • pomáhají tělo chránit před různými formami rakovinových onemocnění
  • působí protizánětlivě, a
  • velice pozitivně ovlivňují také nervový systém.