Neuvěřitelné: Těchto 16 nemocí vyléčíte s obyčejnou cibulí.

0
(0)

Dalibor , 05. 02. 2020

Cibulové zábaly


1. Když máte bolesti hlavy, otoky, bolesti uší nebo jste nachlazení, aplikujte si zábaly s nakrájenými plátky cibule na postižená místa.

2. V případě výskytu vysoké teploty, umístěte cibulové zábaly na vaše nohy a chodidla.

3. Pokud krvácíte z nosu, přiložte si zábaly s cibulovými plátky na krk.

4. Když váš štípne hmyz nebo pokoušou zvířata, ránu si vydezinfikujte, potom na ni přiložte kolečko cibule a obvazujte obvazem.

5. Při povrchových nebo podkožních vředech na pokožce, nastrouhejte cibuli, umixujte ji s trochou olivového oleje a následně aplikujte na bolavé místo po dobu 1 až 2 hodin.

Cibulová šťáva


6. Když máte zánět hrdla, průdušek nebo infekci na plicích, nakrájejte cibuli a vytlačte z ní šťávu.

Tu pak smíchejte s 1 polévkovou lžící medu a zkonzumujte to. Dělejte to 2 až 3 krát denně, dokud nenastane zlepšení symptomů vašeho onemocnění.

7. Pokud chcete zabránit vypadávání vlasů nebo podpořit růst již vypadaných vlasů, masírujte si pokožku hlavy několik minut s čerstvou cibulovou šťávou párkrát denně.

Dělejte to samozřejmě pouze tehdy, pokud vám nevadí silný cibulový zápach a také, pokud není vaše pokožka příliš citlivá na podráždění cibulí.

8. Když trpíte silný a přetrvávající kašel, odšťavněte cibuli a její čerstvou šťávu pak smíchejte s vodou. Tuto směs pijte několikrát denně.

9. Stejně jako v bodě 8 postupujte i tehdy, když se chcete zbavit střevních parazitů.

10. Když máte nějaké onemocnění pokožky jako ekzémy, akné či vyrážky, vmasírujte si několikrát denně do postižené pokožky čerstvou cibulovou šťávu.

Vařená cibule


11. Pokud vás trápí časté močení, najemno nakrájejte jednu cibuli, smíchejte ji s 200 ml čisté vody, chvíli povařte, nechte vychladnout a nakonec přidejte 1 polévkovou lžíci medu. Dobře vše rozmíchejte a vypijte to.

Alternativním receptem je nakrájenou cibuli smíchat s 200 ml vody, 200 ml vína a špetkou rozmarýnu a celé to opět chvíli povařit. Každou hodinu vypijte jednu polévkovou lžíci tohoto nálevu.

12. Stejný postup, jako v předešlém bodě, můžete použít i při výskytu žaludečních vředů. Začínejte ale zlehka a otestujte si, zda to vaše vředy nepodráždí.

Pečená cibule
13. Když máte rány nebo vředy na pokožce, nejprve si postižené místo omyjte vodou.

Potom na něj přiložte plátek cibule, který jste předtím upekli v kokosovém oleji (samozřejmě po jejím vychladnutí, ne horkou).

14. Míváte problémy se srážlivostí krve spojené s rizikem infarktu či mozkové mrtvice?

Pak vám pomůže, pokud budete 2 krát každý den konzumovat jemně prepraženú cibuli v olivovém oleji, například polovinu cibule odpoledne a druhou polovinu v noci před spaním.

15. Při ušních infekcích si na uši aplikujte zábal s teplou (no ne příliš horkou) pečenou cibulí.

16. Přikládání plátků z pečené cibule pomáhá i při léčbě různých kožních bazaliómov a jiných typů méně agresivních druhů rakoviny kůže.

Závěr


Znáte i další užitečné způsoby použití cibule?

👍 Tento návod je užitečný