Už jsem za svůj život udělala spoustu jablečných dezertů, ale tento patří k mým nejoblíbenějším.

0
(0)

Tomáš , 07. 07. 2021

Jablečný štrůdl je v Čechách nesmrtelná klasika. Dnes se podíváme na trochu netradiční recept, díky kterému ochutnáte jablka z připravené v troubě zcela novým způsobem. Věřte, že takto jemný a lahodný jablečný dezert jste ještě neochutnali. Zaručujeme, že jakmile tento recept vyzkoušíte, už nebudete chtít dělat žádnou jinou dobrotu s jablky. Navíc je příprava velmi jednoduchá a zvládne ji i nezkušený kuchař.

Co budete potřebovat?

Dezert se skládá ze dvou částí, a to těsta a jablečné náplně. Na náplň potřebujete pouze 1,5 až 2 kg jablek, která nastrouháte a posypete cukrem a skořicí podle chuti. Přidejte k tomu také citronovou šťávu, aby jablka nebyla jen sladká, a navíc díky citronové šťávě nebudou hned hnědnout a kazit se. Na samotné těsto potřebujete jen základní ingredience, které nikoho nepřekvapí:

  • 50 dkg mouky
  • 1 balíček prášku do pečiva,
  • 20 dkg tuku
  • 15 dkg práškového cukru,
  • 2 žloutky
  • strouhaná kůra z 1 citronu,
  • pokud se těsto nespojí, přidejte trochu studené citronové vody.

Způsob přípravy

V první řadě pamatujte, že na tento recept nemusíte jablka napařovat. Úplně postačí, když je nastrouháte, dochutíte cukrem, skořicí a citronovou šťávou a necháte je odstát. Poté je musíte dobře vyždímat. Těsto připravíte jednoduše tak, že smícháte všechny ingredience dohromady. Těsto musí být hladké a homogenní. Následně z něj vyválejte dva stejně velké pláty, mezi které budete potom dávat jablečnou směs.

První základnu posypte strouhankou a naneste na ni náplň z vymačkaných jablek. Tu přikryjte druhým plátem těsta a potřete rozšlehanými vaječnými bílky nebo rozehřátým a zchladlým máslem. Musíte ovšem počítat s tím, že s tukem se bude těsto více drobit. Čas pečení musíte odhadnout podle vlastní trouby. Péct byste dezert ovšem měli při 180 stupních, dokud nezíská krásně zlatou barvu. Přejeme dobrou chuť!