Neuvěříte, jak olivový olej dokáže pomoci s křečovými žilami. Výsledkem budete velmi mile překvapeni!

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2020

Křečové žíly jsou častým zdravotním problémem, který se týká jak žen, tak mužů. Ti, kteří je neznají, by si mohli myslet, že jde pouze o estetickou záležitost. Pravda je však taková, že nejde jen o kosmetickou nepříjemnost, protože křečové žíly často způsobují bolesti a značné nepohodlí.

Na křečové žíly existuje mnoho domácích receptů a metod. I na naší stránce jsme se již několika z nich věnovali. Dnes vám prozradíme, jak vám obyčejný olivový olej může pomoci s tímto nepříjemným onemocněním. Je to vskutku jednoduché a snadné, přesto s tímto receptem dosáhnete úžasných výsledků.

Postup použití olivového oleje na křečové žíly

  1. Připravte pokožku: Nejprve si vezměte jemný kartáček nebo ručník a jemně seškrabejte vrchní část odumřelých kožních buněk. Tímto způsobem provedete jemný kožní peeling, který pomůže otevřít póry a zlepšit absorpci olivového oleje.

  2. Ohřejte vodu: V hrnci nebo rychlovarné konvici převařte vodu a nalijte ji do misky. Tato horká voda bude sloužit k ohřátí olivového oleje.

  3. Ohřejte olivový olej: Do druhé menší skleněné nádoby nalijte kvalitní extra panenský olivový olej a ponořte ji do horké vody, aby se olej trochu zahřál. Olivový olej nikdy neohřívejte přímo v hrnci nebo na otevřeném ohni, protože se dokáže velmi rychle ohřát a mohli byste se popálit.

  4. Kontrola teploty: Po ohřátí oleje vyzkoušejte, zda je dostatečně teplý, avšak ne až tak, aby vás pálil nebo byl nepříjemný na pokožku.

  5. Aplikace oleje: Následně si zahřátý olivový olej naneste na ruce a rozetřete na místa postižená křečovými žilami. Jemnými krouživými pohyby tato místa masírujte několik minut.

  6. Správná technika masáže: Masírovat začněte vždy od nejvzdálenějšího bodu, například od lýtek, a postupujte směrem nahoru ke stehnům, čili ve směru, jakým se z končetin odvádí odkysličená krev zpět do plic a srdce.

Pravidelnost je klíčem k úspěchu

Tento postup opakujte každý den, nebo minimálně alespoň 3krát týdně, dokud vám křečové žíly nezmizí, respektive, dokud nebudete spokojeni s výsledkem. Pravidelná masáž olivovým olejem může pomoci zlepšit krevní oběh, zmírnit zánět a posílit žilní stěny, což vede ke snížení viditelnosti křečových žil.

Proč právě olivový olej?

Olivový olej je bohatý na antioxidanty a esenciální mastné kyseliny, které mají protizánětlivé vlastnosti. Tyto složky pomáhají zlepšovat pružnost žil a podporují regeneraci poškozených tkání. Navíc je olivový olej přírodní a bezpečný, takže jej můžete používat dlouhodobě bez obav z vedlejších účinků.

Závěr

Jsme přesvědčeni, že účinky tohoto receptu vás příjemně překvapí. Nejenže může pomoci zlepšit vzhled křečových žil, ale také zmírnit bolest a nepohodlí, které s nimi souvisí. Takže, než se uchýlíte k drahým kosmetickým procedurám nebo lékům, vyzkoušejte tuto přírodní metodu s olivovým olejem. Uvidíte, že příroda má své kouzlo a může vám přinést úlevu i bez chemických přípravků.

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajk nebo jej budete sdílet. Děkujeme!