Neutrácejte za pedikúru, chodidla můžete snadno ošetřit sami

0
(0)

Dalibor , 13. 08. 2020

Poslední výzkumy prokázaly skutečnost, která byla tradiční východní medicíně známá už více než dvě tisíciletí: celkový zdravotní stav člověka je přímo spojený se stavem jeho chodidel. Právě chodidlům je proto dobré věnovat speciální péči. Ale to neznamená, že je třeba utrácet nekřesťanské peníze za speciální masti či další moderní léčebnou kúru. Bohatě si vystačíte s jednoduchým přípravkem, který si můžete za pár korun sami připravit. Stačí vám jen dvě ingredience:

  • 3-4 šálky mléka, nejlepší je čerstvé plnotučné. Máte-li možnost získat nepasterizované přímo z kravína, nebojte se ho využít.
  • 3 lžičky jedlé sody

Vaříme pro nohy

Mléko nejprve ohřeje zhruba na 50 °C. Dejte pozor, aby se nezačalo vařit. Var totiž spustí nevratné chemické procesy, které by snížily účinek tohoto přípravku. Horké mléko přelijte do mísy či lavoru, do něhož můžete později vložit nohy. Do horkého mléka přisypte jedlou sodu a pořádně ji rozmíchejte, aby se celá rozpustila. V době, kdy do lavoru dáte nohy, by mléko mělo být tak teplé, jak to snesete.

Deset minut jednou týdně

Dopřejete-li si tuto proceduru jednou za týden či dva vždy na deset minut, vaše nohy budou krásně měkké a zdravé. Ztvrdlá a odumřelá kůže se v této lázni sama odrolí. První účinky se obvykle projevují už po dvou týdnech, záleží samozřejmě na stavu vašich chodidel a množství ztvrdlé a zrohovatělé kůže. Při pravidelném opakování procedury pak budete moci intervaly zvýšit, bude vám stačit jedna lázeň za zhruba dva týdny.

Choďte venku naboso

Zejména v letních měsících se nevyhýbejte chůzi naboso, vhodný je jakýkoli přírodní povrch. Trávník či les jsou velmi příjemné, v lese je však třeba dávat pozor na klíšťata. A chůze na písku, například po pláži, působí jako přirozená pemza. Naopak chůze naboso po rovném umělém povrchu, třeba na podlaze u vás doma, chodidlům příliš nepomáhá, ale ani neškodí.

👍 Tento návod je užitečný