Neustále čerstvý chléb? Díky tomuto triku ušetříte, protože už nikdy starý chleba nevyhodíte!

0
(0)

Dalibor , 02. 09. 2020

Jste milovníkem chleba a nedáte na dar boží dopustit? V tom případě zřejmě patříte mezi ty, kterým ukápne slza, když musí vyhodit starý chleba z důvodu, že už není čerstvý, ztvrdne nebo je dokonce zasažen nebezpečnou plísní. Existuje však možnost, jak uchovávat chleba stále čerstvý. Už nikdy nemusíte vyhodit ani krajíček, navíc si budete moci užít čerstvý chléb kdykoli. Postačí k tomu jediné, mít mrazničku, ve které můžete uchovávat chleba až 6 měsíců. Jak ale chleba správně zamrazovat?

Chléb z nylonového sáčku nechutná dobře

Argumentem většiny lidí proti zmrazování chleba v mrazničce je, že rozmrazený nechutná dobře. Dokonce je někdy mokrý nebo naopak příliš suchý, proto je pro většinu tento způsob skladování chleba zklamáním. Problémem bývá chybné ukládání pekařských výrobků do mrazničky pouze ve slabém nylonovém sáčku, což může způsobit vysušení, případně se na pečivu zachytí námraza nebo se objeví skvrny, které bochník zcela znehodnotí. Jak tedy správně zamrazit pecen chleba?

Oblíbený pecen k snídani i večeři bez nutnosti nákupu

Jak tedy zamrazit oblíbený chleba, abyste si mohli vzít čerstvý ke snídani nebo večeři? Důležité je chléb nakrájet do 24 hodin po vyjmutí z obalu nebo donesení čerstvého z obchodu. Ideální je přinést čerstvý ráno z pekařství a okamžitě jej nakrájet na požadované plátky. Pak stačí vzít plech na pečení a vyložit jej pečícím papírem a pěkně jeden krajíc vedle druhé položit. Není třeba plátky zakrývat, získáte tak pěknou kůrku. Nyní dejte celý plech do mrazáku.

Krajíc po krajíci po celý půl rok

Po zamrazení pečiva uložte krajíce jednotlivě nebo po částech do uzavíratelných sáčků a před opětovným vložením do mrazáku vytlačte maximum vzduchu. Sáčky musí být pevně uzavřeny. Kdo nemá pevné a uzavíratelné sáčky, může použít vzduchotěsné krabičky. Pak stačí vyndávat jednotlivé krajíce dle potřeby a nechat je rozmrznout. Pro rychlejší rozmrazení krajíců lze použít toustovač. Tímto způsobem lze uchovávat chléb v mrazničce až po dobu 6 měsíců.