Neurochirurg odkazuje: "Pamatujte, že vašemu mozku se nelíbí, když ..."

0
(0)

Dalibor , 05. 03. 2020

Mozek trpí, když špatně snídáme (nebo neměli čas), když cestujete a mluvíte po telefonu současně, když kouříte, pijete a jste neustále ve stresových situacích.
 

Neustále ho napínáme, ale nedávejte mu nic na oplátku


"Váš mozek potřebuje čisté, zdravé, nemastné jídlo. Ale nevzdávej se sladkého - alespoň si dovolte medu. Mozek má rád čokoládu, potřebuje vodu, ale především miluje úsměv, " říká Vlad Siurea, který již více než 50 let působil jako neurochirurg.

Profesor a zkušený lékař již 10 let je ředitelem pohotovostní nemocnice v Rumunsku. Neurochirurg udělal téměř 23 000 operací mozku. Nejmladší pacient měl jen dva dny.

Málo lidí ví, jak ho chránit a posilovat


"Pokud jste na tabletě / telefonu - soustavně každý den, nečekejte, že váš mozek vám děkuje. Nyní lidé komunikují pouze přes Facebook a další sociální sítě. To je špatné. Byli jsme vytvoření, abychom žili ve skupině, ne v izolaci, " pokračoval muž.

 

První kroky pro zdravý mozek jsou velmi jednoduché a dostupné všem. Pokud to chcete udělat, tak když vstanu, udělejte alespoň základní cvičení, pijte dvě sklenice vody při pokojové teplotě.

 

"Ráno se musíme probudit co nejdříve, otevřít okna a vdechovat čerstvý vzduch. A nezapomeňte na dvě sklenice vody.

První začne práci celého gastrointestinálního traktu. Druhé sklo je užitečné, protože pohání celou "lokomotivu". Jednoduše řečeno, pomáhá nám probouzet se, " říká neurochirurg.

 

Během spánku mozek nespí, tvrdě pracuje na podpoře vnitřních orgánů.


Pokud člověk usíná s těžkou otázkou pro něj v hlavě a neví, jak ho vyřešit, druhý den ráno bude mít odpověď.

"Následující den najdete řešení. Takže mozek vytvořil propojení mezi myšlenkou, úsudkem, pamětí a ráno - dá nám představu. Tak zapomeňte na bezesné noci, " řekl profesor.

Mozek nemá rád tuky, tabák a alkohol, ale miluje černou čokoládu

Vaše snídaně by měly být klidné a pomalé. Nekonzumujte snídaně ve spěchu nebo na cestě. "Potřebujete mít snídani v uvolněné atmosféře a vychutnávat si každý kousek. Žádné starosti, hluk.

Ráno potřebujete energii a stopové prvky, které pomohou tělu efektivně vykonávat své funkce během dne. To je velmi důležité! "- zdůrazňuje Vlad Siurea.

Mozku se nelíbí tuk a maso


Neurochirurg také říká, že pokud budete jíst maso, nešetřete ho - kupte jen kvalitní.


"Ano, maso není prospěšné pro mozek. V malých množstvích však maso pomáhá tělu. Nejlepší nízkokalorické maso.

Mozek nemá rád tuky, nemá rád sůl. Jeden nebo dvakrát do roka na to je možné. Ale nemějte se takového jídla, " - říká lékař.

A co sladkosti? Ne všechny z nich jsou prospěšné, zvláště pokud obsahují hodně cukru


"Černá přírodní čokoláda, teplejší přírodní kakao, med je to, co má váš mozek nejvíce rád," vysvětluje neurochirurg.

Mozek má dva body maximální aktivity: mezi 10.00-12.00 a 16.00-18.00 hodin. Pokud se unaví, můžete mu dát nějakou kávu (ale pít pomalu). "

- Oběd by měl být vyvážený. Nemusíte ucpat žaludek - poznejte opatření. Kromě toho upřednostňujte spíše čistou vodu než šťávy.

Nejlepší přítel mozku - úsměv!


Lékař říká, že nejlepší přítel mozku je obvyklý úsměv přístupný všem lidem Proto je velmi důležité, abychom se dokázali dostat ze smutku a být schopni radovat se z drobností.

Paměť je třeba vycvičit


Zapomenutí se projevuje nejen u dospělých, ale i v poměrně mladém věku. Chcete-li předcházet Alzheimerově chorobě, musíte trénovat svou paměť.

"Trénujte svůj mozek, komunikujte, buďte otevření - to vše je velmi důležité. Chůze, cestování, učení se nových věcí, sledování filmů a televizních pořadů, které jsou nejen zajímavé, ale také vás mohou naučit něco, řešit křížovky a puzzle. Pohyb je také důležitý pro mozek. Pokud se budeme pohybovat, budeme existovat. Tři důležité věci: řeč, psaní, pohyb. Mnozí zapomněli, co je hudba a jak si ji vychutnávat a ještě horší nechtějí tančit. Tančení, jak dokázáno, zabraňuje předchozímu vývoji Alzheimerovy choroby.

Dobrý spánek by měl trvat nejméně šest hodin. Čistí mozek z trosek.

Jděte do postele o 22:00, vypněte televizor a počítač na hodinu nebo dokonce dvě před spaním. Namísto toho si přečtěte knihu. Připraví vás na dobrý odpočinek. "

Pokud budete postupovat podle těchto tipů, budete cítit neuvěřitelné změny!

Na těchto doporučeních není nic těžké! Nejdůležitější je jejich brát vážně a začít.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku.
Přestože jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psané s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s lékařem.