Jak pomocí jednoho vitaminu vyčisti vodu v bazénu za pár korun a bez chemií?

0
(0)

Tomáš , 30. 06. 2021

Vitamín C známý též jako kyselina askorbová je látkou, kterou si většina z nás spojuje především s podporou imunity v podzimních a zimních měsících, kdy řádí kapénkové infekce. Pro lidský organismus představuje vitamín C jednu z nejdůležitějších živin, jež se podílí na mnoha správných procesech řady tělesných funkcí. Kromě toho je ovšem vitamín C možné použít také zcela netradičním způsobem, například k vyčištění bazénu.

Vitamín C a jeho zdroje

Pro lidské tělo je důležitý především přírodní vitamín C, který můžeme doplňovat především z citrusového ovoce, nachází se však také v celém spektru rostlin, bylinek či zeleniny. Prospívá jak obranyschopnosti, tak kardiovaskulárnímu a nervovému systému, proto je také nutné jeho nedostatek řešit zvýšeným příjmem, který v případě nedostupnosti přirozených zdrojů nasadit potravinové doplňky. Ty mohou mít různou podobu – od kapslí a dražé až po šumivé tablety či prášek, který lze rozmíchat ve vodě. A právě práškový vitamín C je možné využívat i v jiných oblastech, než je lidské zdraví.

Čištění zakalené vody v bazéně

Chystáte-li se během léta využívat doma bazén, který napouštíte z vlastního zdroje vody (studna), může se stát, že voda, která je získávána z venkovního rozvodného systému, obsahuje velké množství železa. Taková voda bude mít nevzhlednou barvu a nepříjemný zákal. Vzhledem ke skutečnosti, že tento zákal je tvořen oxidy železa, představuje vitamín C výborný prostředek, jak se jej zbavit. Nasypete-li do vody optimální množství vitamínového prášku, oxidy železa se s ním vysráží na průhledný a ve vodě zcela rozpustný askorbát železnatý. Jedná se o sůl, které je zdravotně nezávadná, do takto upravené vody můžete tedy ihned vlézt a koupat se v ní. Vitamín C v prášku seženete nejen v lékárně, ale také v drogérii v poměrně velikých množstvích, na větší bazén postačí přibližně 200 g.