Netradiční a praktické způsoby využití dámských hygienických vložek

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Dámské hygienické vložky má většina z nás spojené výhradně s obdobím menstruace. Jenže vložky se dají použít k mnoha jiným účelům, které by vás nejspíš ani nenapadly. Někdy stačí vložku rozstříhat na několik menších proužků a ty následně využít jako praktické pomocníky v nejrůznějších situacích, někdy nám ale dobře poslouží i v celku.

V případě dámských vložek je jejich obrovskou výhodou vysoká absorpční schopnost, sterilní a příjemný materiál a možnost uchycení díky lepicí straně. Pokud vás v létě trápí nepříjemné pocení chodidel, vylepte vnitřek boty dámskou vložkou. Nejen, že dopad bude mnohem měkčí, jakmile se zpotíte, odvede z vašich nohou vlhkost. Stačí ji pak jen měnit podle potřeby.

Při tréninku i krvácení

Jeden vynalézavý fitness trenér doporučuje použít pruh dámské vložky i během tréninku. Obyčejné čelenky mu totiž k zachycení potu nestačí, proto na ně zespodu nalepil dámskou vložku. Navenek není znát rozdíl, pokud vložku zastřihnete, ale díky svým absorpčním schopnostem už se nikdy nebudete muset potýkat s nepříjemným potem tekoucím do očí.

Dámské vložky jsou samozřejmě hygienické a sterilní. Navíc dokonale vsakují jakoukoliv tekutinu. To z nich činí výborný prostředek na krvácející rány, které nechceme obvazovat hadříkem. Daleko jednodušší, čistší a účinnější řešení je pokrýt postiženou část těla dámskou vložkou a nechat krev, aby se do ní vsákla. Pruh vložky můžeme také přelepit a zajistit leukoplastí místo obvazu.

Výtok z bradavek i pocení

Mnoho maminek se během kojení potýká s nepříjemným výtokem z bradavek. Ten může promočit i podprsenku a zanechat na oblečení mokré skvrny, které jsou jistě v mnoha situacích nepříjemné. Ačkoliv jsou dnes k dostání speciální vložky do podprsenky, dobře vám poslouží i obyčejné dámské hygienické vložky. Jednoduše je nastříhejte na kusy dle potřeby a vložte do oblasti bradavek. Pokud se promáčí, jednoduše je vyměňte za nové a čisté.

Horko, stres nebo nervozita. To vše může způsobit nepříjemné pocení v podpaží, které nám na oblečení zanechává nepříjemně zapáchající skvrny. Ani ty nejlepší antiperspiranty někdy situaci nezlepší, proto byste měli vsadit na dámské vložky. Jednoduše je zevnitř oblečení nalepte do oblasti podpaží tak, aby absorpční část přiléhala k vašemu tělu. Vložky měňte podle potřeby kdykoliv se cítíte být více zpocení.

👍 Tento návod je užitečný