V rodině máme nemoc jménem DNA. Teprve nedávno jsme se dozvěděli, jak s ní efektivně bojovat.

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2021

Víte, co vede ke vzniku onemocnění zvaného dna? Je to přesně kyselina močová, která v kloubech krystalizuje a způsobuje nepříjemné onemocnění, které se ohlašuje podobně jako bolestivá artritida. Pokud jste zaznamenali ztuhlost, otoky, obrovskou bolest a k tomu zčervenání kloubů, s největší pravděpodobností se jedná o onemocnění dna. Nejhorší a nejméně snesitelné na celé této nemoci je, že se její příznaky mohou vyvinout neohlášeny během několika málo hodin a postupují do nesnesitelné bolesti. V takovém stavu tělo produkuje mnoho kyseliny močové štěpením puriny.

Odstraňte spouštěče

Pokud je vaše strava složená na potraviny s vysokým obsahem chemikálie puriny, zvýšíte tak kyselinu močovou v těle, což jistě způsobí dnu a velké bolesti. Tento bolestivý stav je velmi omezující, a pokud jej chcete změnit, předejít těmto bolestem, budete muset přehodnotit svůj stávající jídelníček, a také zajistit změny v životním stylu. 

Co udělat

Ze všeho nejdříve byste měli vědět, že jakékoliv maso je bohaté na puriny. I mořské plody a ryby, ovšem, ty méně. snažte se masu úplně vyhnout nebo si je dopřát velmi zřídka. Kde byste měli zvýšit příjem, je zelenina a ovoce. Vyhýbejte se glutamátům, průmyslově zpracovaným potravinám, rafinovaným cukrům a především alkoholu. Začněte se hýbat a choďte na procházky. Nezapomínejte ani na vodu. Zvyšte příjem čisté vody alespoň o jeden litr. Pijte čerstvé šťávy ze zeleniny a ovoce, také si dopřejte bylinné čaje.

Přírodní prostředky, které pomohou při dně

Například jedlá soda je skvělým bojovníkem. Rozpusťte půl lžičky jedlé sody ve vodě a vypijte takto připravený nápoj každý den ráno. Tím zajistíte snížení kyseliny močové. Jestliže dnou již trpíte, zvyšte příjem jedlé sody na jednu lžičku.

Citronová voda

Tato voda je již dlouhé roky známá pro své blahodárné účinky. Alkalizuje tělo a vytváří nepříznivé prostředí pro volné radikály, ale i krystalizaci kyseliny močové. Vymačkaný citron do vlažné vody si každý ráno dopřejte na lačný žaludek.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má velmi obdobné účinky jako citron. Navíc obsahuje kyselinu jablečnou, odstraňující kyselinu močovou z těla. Každý den před obědem a večeří si dopřejte jednu polévkovou lžíci octu smíchaného ve sklenici s vodou. Předcházejte dně pomocí těchto osvědčených a účinných způsobů. 

👍 Tento návod je užitečný