Nervózní ženy by měly pít šampaňské každý den! 3 vědecké argumenty, proč je to tak

4.7
(65)

Dalibor , 13. 12. 2019

Šampaňské je nápojem vítězů. Jeho název pochází z francouzské provincie Champagne, kde se již několik století pěstuje hrozny na výrobu tohoto šumivého vína. Vyrobeno v nesterilních podmínkách se víno začalo opět kvasit a sudy spolu s ním často explodovaly, proto mu dali přezdívku "nápoj ďábla".

Jaké šampaňské byste měli pít

Madame de Pompadour byla známá svou větou: "Šampaňské je jediný drink, který dělá ženu krásnou." A skutečně, opojné šumivé víno si rychle získalo popularitu mezi oblíbeným dámským nápojem.

Benediktinský mnich Dom Pérignon je považován za otce šampaňského. S jeho fenomenální pamětí a smyslem pro chuť, se mu podařilo šikovně nakombinovat víno s nezaměnitelnou chutí.

Mnoho žen se mylně domnívá, že šampaňské je v podstatě nízko-alkoholická soda.

Pití šampaňského na prázdný žaludek je škodlivé. Zvyšuje se tím kyselost žaludečních šťáv, čímž se dráždí zažívací trakt.

Jeho kalorický obsah je také vysoký. Nejvíce kalorií má polosladké šampaňské, protože je v něm největší množství energeticky nasyceného alkoholu.

Proč pít sekt ?

Existuje i rozšířený názor, že výhody šampaňského se rovnají pozitivním účinkem červeného vína. Koneckonců, víno obsahuje antioxidanty - neocenitelné látky v boji proti volným radikálům, což má za následek předčasné stárnutí. Šampaňské však není červené víno a proto se v něm nachází méně prospěšných látek, jako ve zmíněném víně.

A přece, mírná konzumace šampaňského má blahodárné účinky na dýchací systém, stimuluje trávicí systém a zlepšuje tok žluči.

Chcete-li minimalizovat škody z pití šampaňského, využijte ho pro kosmetické účely! Kvalitní nápoj pořídí péči tělu a pletí, vlasům a nehtům. Čisticí vody ze šampaňského jsou nejlepším výběrem pro ty, kteří si chtějí prodloužit mládí své pleti a kůže.

Malé množství šampaňského (100 ml za den) vás dokáže povzbudit a okamžitě dodat pocit radosti. Jeden pohár šampaňského denně chrání váš organismus před neurologickými onemocněními souvisejících s věkem.

Jak vidíte, i obyčejný alkoholický nápoj se dá využít k zkrášlující účelům. Na zdraví!