Nepotřebujete prášky, abyste si pročistili dutiny. Stačí vám jen prsty a tlak na správné místo.

0
(0)

Dalibor , 01. 01. 2021

Máte problémy s ucpanými dutinami? Tvoří se vám zde často záněty a obecně na tento problém trpíte? Tak jistě víte, že to dokáže být opravdu velice nepříjemné. Často stačí běžné nachlazení nebo alergická reakce, aby se problém ještě stupňoval. V takové situaci často saháme po nejrůznějších prášcích, zázračných pilulkách, které nám mají pomoci a ulevit. Nemusíte do sebe však nutně dopovat chemii. V mnoha případech vám postačí pouze vaše ruce a znalost toho, jak si s dutinami poradit.

1) Pomohou prsty a jazyk

Již v dávných dobách se zjistilo, že na mnohé problémy může pomoci akupresura. V tomto případě vám může pomoci zmírnit zablokované dutiny, a je to skutečně účinná metoda. V tomto ohledu musíte stimulovat akupresurní bod, který najdeme v ústech.

Postup je takový, že je potřeba přitisknout jazyk položený na plocho na patro vašich úst a zároveň vyvinout tlak na oblast mezi obočím, což samozřejmě provedete prsty. Vždy vyzkoušejte tuto metodu na dobu 20 sekund a následně tlak uvolněte. Při aplikování této procedury byste měli cítit, jak vám klesá hlen do krku. To je neklamnou známkou toho, že tato technika skutečně funguje. Můžete ji opakovat vícekrát, dokud problémy neodezní.

2) Masírujeme obočí

Další možností je masírování obočí, což je metoda, která je nejvíce účinná zejména pro horní dutiny a ucpaný nos. Abyste ji mohli aplikovat, je potřeba se opřít lokty a do dlaní si položit hlavu. V této pozici si pak přiložte prsty na vnitřní stranu obočí a ohněte se dopředu. Jakmile budete pociťovat jemný tlak, začněte přejíždět prsty po linii obočí, tedy v tomto případě směrem od sebe. Měli byste pocítit úlevu.

3) Třecí pohyby

Poslední účinnou metodou je aplikování několika třecích pohybů. Je potřeba si položit ruce po stranách krku. Nyní aplikujte třecí pohyby, čímž stimulujete lymfatický systém. To způsobuje uvolnění tekutin, které mají vliv na odblokování vašich dutin.