Nepodceňujte signály, které vám tělo dává, protože mohou ukazovat na dost velké zdravotní problémy.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Ústa jsou smyslovým, hlasovým i respiračním orgánem. Mimo tyto důležitosti je to také počátek trávicího procesu. V ústech všechno začíná. Ústa jsou každý den hodně namáhavou častí lidského těla a je potřeba jim věnovat dostatečnou péči. Stejně tak jako bychom měli brát Vážně všechny příznaky, které kolem úst nastávají. Pokud Vám ústa kolem koutků úst krvácí, jsou příliš suché nebo zpozorujete něco jiného, neberte to na lehkou váhu.

Cheilitida je zánětlivé onemocnění úst. Poznáte ji tak, že ústa kolem koutků, začíná být bolestivá, podrážděná, červená, popraskaná nebo šupinatí. T může být způsobeno plísňovou infekcí, která vzniká, pokud je kolem úst přebytečné vlhko. To vzniká například přílišným olizováním rtů, ale může to být i důsledkem různých zubních problémů.

Takové problémy může působit i cigaretový kouř

Cigaretový kouř ale i kontakt cigarety se rty může způsobit dehydrataci rtů. která způsobuje výše zmíněné onemocnění. To může vést k praskání rtů. Pokud Vám začnou rty praskat, nastávají sklony k jejich olizování a tím vysušujete pokožku ještě více. Sliny vysušují poměrně hodně. Také se může v některých situacích stát, že místo nosem dýcháte ústy. To také není úplně dobrý způsob, pořád je lepší dýchat nosem. Vzduch, který proudí kolem úst opět poměrně hodně vysušuje pokožku, což může vést k výše zmíněnému onemocnění. Také je velmi důležité pít velké množství tekutin, abyste v těle udrželi dostatečné množství vody, její nedostatek opět vysušuje.

Důvodem mohou být i různé alergie a další problémy

Suché a popraskané rty mohou mít také způsobené různými léky, zejména těmi proti akné, které jsou schválně navrženy tak, aby pokožku usušily a tím redukovaly výskyt akné na obličeji i jiných částech těla. Může to s sebou ovšem nést celou řadu problémů, mimo jiné právě i suché rty. Rty mohou praskat také v důsledku různých alergií. Ať už těch venkovních, které nás nutí neustále kýchat a smrkat, nebo alergií na kosmetické přípravky.

👍 Tento návod je užitečný