Nepečený dort z banánků v čokoládě snadno a rychle

0
(0)

Dalibor , 30. 09. 2020

Ohlásila se vám nečekaná návštěva a nemáte čas na dlouhé stání u trouby a chystání jakéhokoliv občerstvení? Rádi byste zapůsobili, ale máte tolik práce, že nevíte, kam dřív skočit, a představa pečení dortu vám nahání hrůzu? Přinášíme vám recept na jednoduchý nepečený dort z dostupných surovin, kterým potěšíte každou návštěvu a zároveň vám jeho příprava nezabere více než patnáct minut. Nevěříte? Vyzkoušejte ho!

Kombinací banánu, čokolády a smetany nikdy neuděláte chybu

Receptů na nepečené dorty z čerstvých banánů existuje nepřeberné množství. Kolik ale znáte receptů na dort s banánky v čokoládě? Ani jeden, nemáme pravdu? Vyzkoušejte tento recept a uvidíte, že tato neobvyklá surovina pozvedne váš dort na mnohem vyšší úroveň. Pro přípravu tohoto skvělého dortu budeme potřebovat:

  • balíček máslových sušenek,
  • 7 banánků v čokoládě,
  • 200 ml zakysané smetany,
  • 200 ml smetany ke šlehání,
  • 200 g práškového cukru,
  • případně ušlehanou šlehačku na ozdobu.

Stačí smíchat všechny ingredience! Může to být ještě jednodušší?

Připravíme si dortovou formu, kterou vyložíme pečicím papírem. Vyšleháme smetanu ke šlehání se zakysanou smetanou a práškovým cukrem. Máslové sušenky vložíme do pevnějšího igelitového sáčku a rozdrtíme je kuchyňskou paličkou na malé kousky (skvělá příležitost pro zapojení dětí). Banány v čokoládě také nakrájíme na malé kousky a spolu se sušenkami jemně zapracujeme do smetany. Připravenou směs nalejeme do nachystané dortové formy a dáme chladit do ledničky, aby se mohly propojit všechny chutě. V případě velkého časového presu je však možné dort jíst i okamžitě. Můžeme dozdobit šlehačkou. Pokud by vás lákala drobná změna, je možné použít místo obyčejných máslových sušenek například karamelové nebo čokoládové. Pokud dort chystáte pro zvláštní příležitost a chcete jej ozdobit, dobře působí například pekanové ořechy s karamelem.