Recept: Není nutné strávit celý den u pečení. Tento nepečený banánový dort je výborný k odpolední kávě.

0
(0)

Dalibor , 17. 02. 2021

Často se stane, že nečekáte žádnou návštěvu a najednou máte pohostit několik lidí. Chtějí si s vámi popovídat u šálku čaje nebo kávy a vy ji nemáte co nabídnout? Tento dort s banány vás může zachránit. Nemusí se péct a jeho příprava nepotrvá déle než 20 minut.

Není nutné trávit u pečení celý den v kuchyni

Tento recept na rychlý a lahodný dort se vám bude kdykoliv přijde nečekaná návštěva. Určitě potěší i jako milý dárek, se kterým si nemusíte dávat moc práce. Za tento dezert vás každý pochválí. Připravte si:

  • 500 g zakysané smetany (nebo domácí jogurt)
  • 500 g nesolených sušenek
  • 250 g cukru
  • 4 velké banány
  • 100 g čokolády

Nejprve si rozšlehejte zakysanou smetanu s cukrem. Banány nakrájejte na tenké plátky. Přidejte nesolené sušenky nebo krekry. Naskládejte je do formy v několika vrstvách, abyste získali hladký základ.

Na vrch dejte zakysanou smetanu s cukrem. Další vrstva bude banánová, znovu dejte krekry a zalijte zakysanou smetanou a opakujeme vrstvy, dokud nedojdou ingredience. Sušenky, které vám zbydou, rozdrťte a spojte společně s čokoládou. Dort čokoládou ozdobte a poté ho vložte do chladničky na 60 – 90 minut. Před podáváním nakrájejte na jednotlivé porce. Dort se bude perfektně hodit k odpolední kávě nebo čaji.

Z banánů vykouzlíte různé koláče a dorty

Banány můžete použít nejen k nepečenému dortu, ale také ho můžete využít na přípravu Krtkova dortu, kde je banán základní surovinou. Kromě tohoto ovoce budete potřebovat olej, vejce, kakao, cukr krupice, polohrubou mouku, kypřící prášek do pečiva. Na krém si připravte čokoládu, vanilkový cukr, citronovou šťávu a smetanu ke šlehání.

Jako náplň poslouží právě banány. Můžete ho udělat buď jako klasický dort nebo na plech. Nejdříve vyšlehejte vejce s cukrem. Přidejte olej a nakonec mouku. Po zašlehání přidejte kakao i kypřící prášek. Těsto nalijte na plech a pečte asi 7 – 8 minut při teplotě 200 stupňů. Čokoládu nastrouhejte najemno, ke smetaně přidejte vanilkový cukr a citronovou šťávu. Do smetany přidejte nastrouhanou čokoládu a dejte ztuhnout do ledničky. Banány si nakrájejte na kolečka, přidejte do těsta, které jste vydlabali kolem okrajů korpusu. Potřete ho šlehačkou a posypte drobenkou z těsta.

👍 Tento návod je užitečný