Neobvyklý způsob výsadby rajčat na zimu pro bohatou úrodu. Sklizeň je téměř bez práce a úroda je bohatá

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Asi každý pěstuje sazenice na parapetu a ještě během zimních měsíců začíná setím semen. Chtěl bych vám ukázat jeden z vynikajících způsobů, jak získat silné a zdravé sazenice rajčat, které poskytnou bohatou úrodu.

Sázení rajčat na podzim

Sázím rajčata před mrazem a na jaře mám silné sazenice. Můžete zasadit celá rajčata nebo vysadit jen plátky s dužinou nebo semínka rostlin .

Vyberte si podle toho, jaké odrůdy rajčat máte, jaké máte podnebí a zimu (můžete například výsadbu v skleníku, případně do květináče). Ideální je použít dvě možnosti a pak zjistit, který způsob je nejlepší.

Výhody výsadby na podzim :

- sazenice jsou silné, zdravé, odolné vůči chorobám;

- není třeba sázet semínka, protože z vysazených rajčat vyroste bez zvláštní péče keř a pak rostliny pouze zasadíte na jejich místa, nebo necháte tam, kde rostou;

- choroby takové rajčata neovlivňují , mají vysokou imunitu;

- díky přirozenému pěstování nemusíte sazenice nutně přesazovat ani vázat - nťahajú se a nemusíte ani pracně stimulovat růst kořenového systému, takové sazenice mají kořenový systém silný.

Postup:

Při takové výsadbě stačí připravit záhon tak , jak to obvykle děláte, zasít do hloubky 2 cm a posypat zeminou. Semena vysejte do řádků bez namáčení.

Místa výsaby dobře zakryjeme i smrkovými větvemi.

Výsadbou celých rajčat jejich sázíme v dostatečné vzdálenost mezi sebou, posypeme zeminou (případně i netkanou textilií) a přikryjeme smrkovými větvemi.

Video: