Zapálila bobkový list a 10 vteřina čekala. Pak ale musela zavolat celou rodinu.

0
(0)

Dalibor , 09. 11. 2020

Vavřín – v dobách dávno minulých se z něho dělaly věnce pro vítěze. Postupem času lidé zjistili, že vavřín je výborné koření do jídla, také ho lze využít jako pomocníka při očistě našich příbytků, a má i léčivé účinky. Níže si ukážeme, na co všechno můžeme vavřín, po česku bobkový list, s úspěchem použít.

Koření do různých jídel

Bobkový list je silně aromatické koření. Proto pokud ho budete používat do jídel, dávkujte ho jen přiměřeně, velice snadno se vám může stát, že to přeženete. Jídlo pak bude mít palčivou chuť.

Pomocník při léčbě neduhů

Výzkum ukázal, že bobkový list uvolňuje napětí, zklidňuje organismus a přispívá k dobré náladě. Stačí v místnosti zapálit několik bobkových listů a vdechovat jejich kouř. To postačí k tomu, abychom se zklidnili. Protože nás uklidňuje, má vliv i na naše srdce. Dokáže zklidnit tep, a uvolnit stres. Odvar z bobkového listu snižuje v těle cholesterol, pomáhá čistit ledviny. Pokud užíváte odvar, je vhodné upravit i životosprávu. Omezit nebo úplně vynechat maso, nejíst konzervované potraviny, mléčné výrobky. Nemá smysl se na jedné straně léčit, a na druhé opět tělo zanášet toxiny. Pokud vás bolí klouby, stačí na bolestivé místo přiložit několik listů, a nechat působit. Bolest se po několika opakováních uklidní, a někdy zcela odezní. Bobkový list podporuje trávení. Budeme-li ho přidávat do jídel, neměli bychom mít s trávením problémy. Bobkový list nám také může pomoci, pokud máme zahleněné průdušky. Stačí do horké vody vhodit pár listů, a poté inhalovat páry. Můžete si vzít ručník, a tím účinek páry zesílit. Určitě najdete i jiné možnosti využití.

Komu naopak aroma nevoní

Stejně tak jako dokážeme využít vše co je v bobkovém listu prospěšné, tak jsou tvorové, kterým vůně bobkového listu nevoní. Když se chceme zbavit nežádoucího hmyzu, stačí doma zapálit několik bobkových listů. Jejich kouř spolehlivě odežene z domu švábi, a jiné brouky, a jeho výhodou je, že není škodlivý pro vás ano vaše děti. A je to určitě ekologické než používat chemické výrobky. A pocítí to i vaše peněženka.  Tak teď už víte, jak na to, a nezbývá než některé doporučení vyzkoušet. Výsledek se dostaví dříve, než se nadějete.