Pokud cítíte z ledničky nepříjemný zápach, měli byste začít s tímto jednoduchým trikem. Stačí vám k němu noviny.

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2021

Zápachu v lednici není jednoduché se zbavit, proto je lepší této nepříjemnosti předcházet. Jak, ptáte se? Rozhodně byste v ní neměli uskladňovat prošlé potraviny a rozbalené balíčky by měly být spotřebovány do druhého dne. Také je dobré mít vše přehledně seřazené, aby vás nezaskočil například dobře uleželý syreček zastrčený za kelímkem jogurtu. Nejčastěji vás ale na zapomenuté jídlo upozorní strašlivý zápach, který vám při každém otevření dvířek od ledničky zamoří celou kuchyň.

Udržujte pořádek a lednici pravidelně myjte

Pokud se stane, že vás udeří do nosu odér čehosi zkaženého, okamžitě začněte pátrat a viníka (zapáchající potravinu, ne toho, kdo ji tam zapomněl) vyhoďte do popelnice. Na řadu přichází důkladné vyčištění lednice, které by rozhodně nemělo probíhat pouze za těchto okolností. Ideální je lednici mýt jednou týdně, aby se předešlo množení bakterií. Existují speciální přípravky, které fungují jako eliminátor nepříjemného zápachu, šikovné hospodyňky si ale pomocí octového roztoku vyrobí vlastní. Mytí lednice octem vás zbaví kromě zápachu i veškerých bakterií.

Jednoduchý trik, díky kterému ucítíte jen příjemnou vůni

Světem obíhá návod, který by měl zamezit vzniku nepříjemného odéru vycházejícího z lednice. Vyzkoušením nemáte co ztratit, takže s chutí do toho! Budete potřebovat pouze přečtené noviny a láhev s rozprašovačem. Vezměte pár listů novin a zmuchlejte je do kuličky – ne příliš silně, následně je postříkejte vodou z rozprašovače a vložte do lednice. Během pár hodin zjistíte, že tento fígl opravdu funguje. Noviny absorbují veškeré pachy a vy se tak nebudete muset bát otevřít ledničku a dát si něco dobrého na zub. Pokud jste příznivcem éterických olejů, můžete přidat pár kapek do vody, kterou budete postřik provádět.