Nenechte se ovládnout bolestí. Takhle se proti artritidě bojuje pomocí přírodních metod

0
(0)

Tomáš , 09. 08. 2021

Artritida patří po celém světě k nejrozšířenějším problémům. Bohužel ale často není správně diagnostikována, ani léčena, protože existuje až 100 různých druhů tohoto onemocnění a každé z nich může vyžadovat mírně odlišný přístup k léčbě. Na celém světě trpí touto nemocí až 17% populace. Vy ale bolest snášet nemusíte, existuje celá řada metod, které vám od bolesti uleví – a to bez léků a drahých mastí.

Artritida je onemocnění, které způsobuje bolesti kloubů, a postihuje lidi všech věkových kategorií a pohlaví. Lidé, kteří jí trpí, mají často tendenci zklidňovat bolest pomocí protizánětlivých léků. Ale vedlejší účinky užívání těchto léků jsou často z dlouhodobého hlediska velmi problematické. Proto je ve vašem zájmu hledat jiné možnosti a šetrnější metody, které vám pomohou, ale tělu neškodí.

Co je to artritida?

Artritida nastává, když se kloubní chrupavka opotřebuje. Tato nemoc je charakterizována bolestí kloubů, vazů, šlach, kostí nebo jiných částí svalového systému. Funkcí těchto částí těla je umožnit pravidelný pohyb kostí a tlumit veškeré nárazy, které by pohyb mohl způsobit. Artritida se často projevuje bolestmi kloubů při probuzení nebo po delším odpočinku, ale také během pohybu nebo po něm. V některých případech může toto onemocnění způsobit otoky a zarudnutí kloubů a dlouhodobé následky.

Jak se artritida léčí?

Artritida je často léčena symptomatickými nebo úlevovými léky, jejichž zdravotní vedlejší účinky mohou být velmi negativní. Alternativní medicína nicméně umožňuje mít stejné analgetické a protizánětlivé vlastnosti, ale s daleko méně vedlejšími účinky.

Aby byla léčba účinná, je možné denně provádět určitá opatření, zejména:

  • Zvažte fyzickou aktivitu přiměřenou vašemu zdravotnímu stavu.
  • Udržujte zdravou váhu, abyste omezili tlak působící na klouby.
  • Přijímejte vyváženou a zásaditou stravu.
  • Choďte na pravidelné masáže.
  • Provádějte relaxační terapie pro tělo i mysl.

Využít můžete i sílu bylinek, které mají mimořádné léčebné vlastnosti a působí přímo na oblast zánětu, tlumí bolest a napomáhají zdravému pohybu.

Sarsaparilla

Je to vynikající bylina pro boj s artritidou. Díky obsahu saponinů má diuretické vlastnosti a zlepšuje pohyblivost kloubů. Dále také snižuje bolest, přispívá k léčbě revmatismu, osteoartrózy a dny. Je možné konzumovat pouze kořeny a listy, které mají terapeutické vlastnosti. Plody jsou jedovaté. Doporučuje se nepřekračovat dávky předepsané bylinkářem, protože při nadměrném užívání může způsobit nevolnost nebo problémy s játry.

Zelený čaj

Je to tradiční nápoj, který je dobře známý v mnoha zemích. Zelený čaj, bohatý na antioxidanty a flavonoidy, pomáhá v boji proti zánětům způsobených artritidou. To je důvod, proč při každodenní konzumaci brání vzniku tohoto degenerativního onemocnění.