Nemůžete usnout? Tato vojenská metoda vás pošle do limbu za minutu!

0
(0)

Dalibor , 25. 12. 2019

WASHINGTON 4. září - Zatímco někteří nemají s usínáním vůbec žádný problém a do svých snů upadnou v sekundě, když položí hlavu na polštář, existují i tací, kteří takové štěstí nemají. 

No a těchto lidí není vůbec málo. Znáte to? Hlava pracuje na plné obrátky, řešíte nevyřešitelné a přehazujete se ze strany na stranu. Nepomáhá nic, jdete se projít po bytě, jdete na záchod nebo se vyvětrat na balkon. Při návratu do postele podíváte na hodinky a tam svítí čas, který pracujících vůbec nepotěší. Usínáte nad ránem a už víte přesně, co budete prožívat při vstávání. Pokud patříte mezi tuto nešťastnou skupinu lidí, potěšíme vás. Podařilo se totiž odhalit tajnou vojenskou techniku, díky které byste měli usnout už do dvou minut.

 

Tento trik údajně používá americká armáda, aby vojákům pomohla usnout v situacích, které nejsou nejideálnější. Hovoříme například o bojištích. Tajemství je podrobně vysvětleno v knize "Relax and Win". Předpokládá se, že nadřízení vyvinuli tuto techniku, aby zajistily, že se jejich vojáci vyspí a pro únavu nebudou dopouštět chyb.

Přinášíme vám postup, který snad vyřeší zoufalou situaci mnoha:

1. Uvolněte svaly na obličeji, včetně jazyka, čelisti a svalů kolem očí.

2. Pomalu zatlačte ramena na postel , následně postupujte stejně i při ukládání rukou.

3. Vydechněte a uvolněte hruď. Po tomto kroku následují nohy, uvolňujte je postupně od stehen směrem dolů.

4. Následně se doporučuje věnovat 10 vteřin vyčištění mysli před přemýšlením nad jedním ze tří následujících obrázků.

- Ležíte v kanoi na klidném jezeře a nad sebou máte jasnou modrou oblohu.

- Ležíte v černé sametové houpací síti v úplně tmavé místnosti.

- Říkáte si "nemysli, nemysli, nemysli," na sebe alespoň 10 sekund.

Tato metoda má prý až 96% úspěšnost u lidí, kteří ji vykonávají v průběhu šestitýdenního tréninku. Nedostatek spánku a jeho dopady se neprojevují jen v armádě. Může to ovlivnit výkon kohokoliv. Zejména si zvyšujeme riziko cukrovky 2. typu, různých srdečních chorob a obecně neschopnost soustředit se a pracovat. V případě, že tato technika u vás nezafunguje, expert na spánek Dr. Neil Stanley tvrdí, že nejdůležitějším faktorem je uklidnit svou mysl. "Abyste dokázali usnout, potřebujete tři věci: příjemnou ložnici, uvolněné tělo a zejména klidnou mysl. Nemůžete jít spát, pokud vaše mysl protéká. Proto třeba dělat vše pro to, abyste ji uklidnili a mohli sladce usnout, " vysvětlil Stanley.

Jak to ale docílit? Nato neexistuje žádný trik. Třeba si jednoduše najít něco, co vyhovuje pouze vám. "Neexistuje žádný kouzelný způsob, jak to udělat. Musíte najít to, co je vhodné pro vás. Ať už je to čtení, teplá koupel, heřmánek, aromaterapie nebo poslech Pink Floyd, " objasnil Stanley. Podle jeho slov totiž nezáleží na tom, co děláte, pokud vám to pomůže překonat stres ze dne je to správné.

👍 Tento návod je užitečný