Nejšťavnatější rajčata a papriky díky jednoduchému triku. Nevyhazujte peníze oknem a udělejte přesně toto.

0
(0)

Dalibor , 03. 05. 2021

Možná vás tato informace překvapí, ale skutečně je tomu tak. Nemusíte mít doma otevřené velké množství hnojiv podle druhů rostlin, jaké doma či na zahradě máte. Mnoha rostlinám bohatě postačí zbytky různých potravin např. vaječné skořápky či banánové slupky. Některým rostlinám nemusí potraviny vyhovovat, ale rozhodně se spokojí s levnými potravinovými doplňky, které koupíte za pár korun v každé menší lékárně. Jaká hnojiva vaše domácnost nabízí bez nákupu průmyslových hnojiv?

Síran hořečnatý

Síran hořečnatý je zrovna jedním z těch produktů, které nemusí mít doma nutně každý. Ani tak ale neházejte flintu do žita, protože jej koupíte v každé lékárně, a to za poměrně malé peníze. Tento produkt budou mít doma lidé, kteří trpí zácpou a problémy se žlučníkem, na které se používá. Síran hořečnatý je velmi vhodný zejména pro rajčata, papriky a růže, můžete jej však použít i pro všechny ostatní druhy zeleniny. Vezměte v potaz velikost rostliny a těsně před zaléváním rozsypte kolem rostliny 3-4 polévkové lžíce síranu hořečnatého. Pak rostlinu zalijte, aby se sypká látka dostala do půdy ke kořenům rostliny.

Pivo

Pivem nemusíte hasit žízeň v teplých dnech jen vy. Zkuste jím zalít trávník na vaší zahradě a uvidíte, jak bude prospívat. Pokud pivem zalijete trávník, dodáte mu potřebné živiny, trávník bude prospívat a růst. Budete moci na svém pozemku pozorovat krásný tmavě zelený trávník, který bude hustý a velmi příjemný pro chození naboso. Je cenově výhodnější koupit pár láhví piva než zbytečně drahé trávníkové hnojivo.

Banánové slupky

Pokud jste doposud vyhazovali banánové slupky na kompost nebo do odpadkového koše, dělali jste po celou dobu chybu. Obyčejné banánové slupky dokáží levným a přírodním způsobem perfektně přihnojit zejména růže, které ke svému růstu a kvetení potřebují draslík. Právě draslík je látka, která se v banánech hojně vyskytuje. Stačí rozházet banánové slupky pod keře růží.

Vaječné skořápky

Vaječné skořápky se používají jako hnojivo již mnohá staletí. Právě naše babičky a prababičky používali vaječné skořápky jako hnojivo k rostlinám, které vyžadují vysoký obsah vápníku. Vápník pomůže zejména rajčatům, která budou mít bohaté květy a následně velké a šťavnaté plody. Drcené vaječné skořápky neocení jen rajčata, ale také dýně a brambory. Skořápky stačí nadrtit najemno a rozházet pod rostlinami, které jste se rozhodli přihnojit.

Lógr z kávy

I lógr z kávy je produkt, který je škoda vyhazovat do odpadkového koše. My jej sice konzumovat nebudeme, ale schovejte ho rostlinkám. I lógr má totiž mnoho látek, které některé rostliny opravdu ocení. Pokud vám tedy doma zbývá lógr, ať už z turecké kávy nebo kávovaru, věnujte ho hortenziím, azalkám a magnoliím, budete moci pozorovat, jak rostlinky krásně prospívají a hojně kvetou.