Nemoci, které můžete odhalit pouhým pohledem do zrcadla

0
(0)

Tomáš , 09. 08. 2021

Většina z nás se dívá do zrcadla alespoň jednou za den. Naše tvář přitom může odhalit mnoho informací o našem zdraví, o kterých bychom jinak vůbec nevěděli. Bližší pohled na obličej vám může pomoci identifikovat nemoc, která se odehrává ve vašem těle. Dnes se podíváme na několik z nejběžnějších potíží, které můžete zpozorovat díky své tváří, zajít si k lékaři včas a vyléčit nemoc, o které byste jinak neměli ani tušení.

Kruhy pod očima

Tohle jistě znáte. Ráno se probudíte, podíváte se do zrcadla a první, co vidíte, jsou tmavé kruhy pod očima. Vypadáte díky nim unavení a nemocní, i když to tak být nemusí. Někteří lidé jsou na ně náchylní dědičně a nemohou s tím nic udělat. Pokud to pro vás ovšem není typické a nedávno se u vás objevily, měli byste okamžitě najít příčinu.

Očividným problémem je nedostatek spánku, ale může se jednat také o následek kouření, hormonálních změn, alergií nebo přílišné konzumace alkoholu, kávy a slaných jídel. Ideální je odhalit příčinu a odstranit ji ze svého života. Nejen, že budete mnohem zdravější, ale také budete vypadat mnohem lépe a nebudete nuceni používat tolik make-upu. Pro dočasný efekt můžete také použít studený obklad nebo kosmetické oční obklady.

Červený nos se nelíbí nikomu

Tohle je problém, který netěší nikoho. Vaše okolí si totiž okamžitě pomyslí, že máte problémy s alkoholem. Červený nos je totiž pro alkoholiky typický. Nicméně může být způsobem také teplotními změnami, rýmou, emočním stresem nebo rýmou. V tom případě brzy zmizí. Pokud začervenalé cévy ani po čase nezmizí, měli byste se zamyslet nad svým životním stylem a poradit se s lékařem.

Nažloutlý obličej a oči

U dospělých i dětí může nažloutlý obličej znamenat žloutenku. U dospělých je přitom často způsobena zneužíváním alkoholu. Pro přesnou diagnózu musíte jít na testy a lékař se musí podívat na vaše játra, žlučník a slinivku. Stejně tak by měl vyloučit virové infekce. Lékař vám pravděpodobně předepíše léky a dietu. Tu je nutné dodržovat alespoň půl roku, aby měla játra dostatek času na regeneraci.