78letá žena si sama nanesla make-up. Když skončila, vypadala o 10 let mladší. Tenhle rozdíl je dechberoucí.

0
(0)

Dalibor , 24. 08. 2020

Stárnutí je proces, kterému se nikdo z nás bohužel nevyhne. Pravdou ovšem je, že jde o proces velice individuální, a zatímco někdo stárne a mění se doslova před očima, jiní takzvanému zubu času překvapivě snadno odolávají a mění se téměř neznatelně. A pak ještě existují lidé, u nichž se proces stárnutí nejprve urychlí a oni v poměrně mladém věku působí starším dojmem, poté se však tento proces výrazně zpomalí a tito lidé pak naopak dlouho působí mnohem mlaději, než jaký je jejich skutečný věk.

Problémy se stárnutím a vzhledem řeší zejména ženy, které jsou doslova odbornice na různé kosmetické i přírodní metody, pomocí nichž lze tento smutný proces zpomalit a zmírnit jeho nevyhnutelné příznaky.

Příběh ženy, která žije make-upem

Představíme vám příběh osmdesátisedmileté ženy, které se naučila s make-upem pracovat opravdu fenomenálně a jít tak naproti času. Nosila ho na tváři celý svůj dospělý život a ani přes svůj poměrně pokročilý věk s tím nehodlá přestat.

Aby se cítila mladší a aby o tom přesvědčila také své okolí, věnuje se svému pečlivému make-upu každý den. Řeší přitom problémy, které dříve řešit nemusela, například povadlejší jednu polovinu obličeje, kdy není snadné použít líčidla tak, aby tuto nerovnost zamaskovala.

Rovněž okraje rtů již nejsou tak výrazně ohraničené a rovnoměrné, takže se snaží je dotvořit pomocí kontury na rty.

Zajímavé je, že tato žena make-up na rozdíl od drtivé většiny ostatních žen nesundává ani na noc. Až ráno si obličej vyčistí a umyje a proces nanášení make-upu začíná nanovo.

Dalším jevem, který jí znesnadňuje líčení, je to, že vzhledem k věku jsou i její řasy šedivé a řasenka se na ně tedy hůře „chytá“. Musí ji navíc nanést velice pečlivě, protože rozdíl natřené a nenatřené řasy nebo její části by byl markantní.

Ještě dva kroky k dokonalosti

Když je hotova s make-upem, zbývají ještě dva kroky, aby byla připravena vyrazit do ulic, a to:

  • nasadit si na stažené vlasy slušivou paruku s mladistvým, kratším účesem, a
  • dát si do uší výrazné náušnice.

Jedině takto se totiž cítí být sama sebou.