Lázeň nohou a její blahodárné účinky. Toto by měly zkusit hlavně ženy po 40tce. Nebudete litovat.

0
(0)

Dalibor , 24. 08. 2020

Nohy nás nosí celý život a za jejich práci pro nás bychom jim měli oplácet kvalitní obuví, zdravotními vložkami a také péčí o jejich kůži.

Existuje celá řada způsobů, jak pečovat o kůži na nohou. Mezi nejčastější základy pro lázeň nohou patří:

  • heřmánek, který má skvělé hydratační vlastnosti a je tak vhodný zejména pro suchou kůži
  • dubová kůra, která má výborné stahující účinky a koupel v ní se doporučuje zejména tehdy, pokud chcete urychlit hojení ranek
  • máta peprná, která kromě velice příjemné vůně působí blahodárně na svaly po únavě
  • Epsomská sůl, která se skládá ze síranu a hořčíku a lázeň z ní doplní do těla potřebné minerální látky, a
  • kokosové mléko, které lze použít přímo na kůži nebo do vody jako základ lázně, která bude kůži nohou hydratovat a zlepší její elasticitu.

Možná jste však nevěděli, že můžete sáhnout také do kuchyňských zásob, abyste získali léčivý prostředek a věnovali svým nohám trochu času a péče.

Cibule

Rozkrojte cibuli a kousek vložte mezi prsty, na místa, kde vás trápí plíseň. Cibuli umístěte tak, aby měla s postiženým místem přímý kontakt, a nechte ji působit alespoň hodinu, ale klidně i déle.

Česnek

Při domácí léčbě nepříjemných plísní nohou můžete vedle cibule použít také česnek, který je, stejně jako cibuli, potřeba rozkrojit, aby se zvýšil jeho léčivý účinek.

Kukuřice

Také kukuřice může být dobrým pomocníkem v boji proti plísním. Na rozdíl od česneku a cibule je ji však třeba před použitím alespoň na 30 minut namočit.

Chilli tinktura

Pokud vaše nohy trápí bolestivé otoky, můžete vyzkoušet tinkturu z chilli papriček. Ty rozmělněte, smíchejte s trochou vody a naneste opatrně na postižené místo. Pro zvýšení účinku ošetřené místo překryjte gázou.

Lázeň z ústní vody

Protiplísňové a čisticí účinky má také ústní voda, jejichž použití není omezeno jen na dutinu ústní. K vytvoření lázně stačí do teplé vody přidat 2 až 3 sklenice ústní vody a tuto lázeň nohám dopřát po dobu 30 minut.