Několik tipů od zkušených hospodyněk, které se vám budou hodit. Znáte je všechny?

0
(0)

Dalibor , 14. 01. 2021

Některé ženy se tyto tipy naučily už od svých maminek, jiné si na ně musely přijít samy. Avšak je jisté, že ne všechny tipy budete znát. Pokud chcete svůj domov proměnit v dokonalost, nebo jen vyřešit drobné vady na kráse, přečtěte si tento článek. Hodí se určitě každé hospodyňce.

Vaření vývaru

Udělat dobrý vývar není nic těžkého. Měla by to umět každá hospodyňka. I zde ale existují určitá úskalí. To první je sbírání pěny. Pokud pěna z vývaru klesla ke dnu, můžete ji zvýšit jednoduše přidáním sklenice vody. Někdy se zase může stát, že chuť vývaru není tak bohatá, jak bychom chtěli nebo mohli mít. Zde existuje jednoduchý tip: do kuřecího vývaru nedávejte koření, pouze mrkev a cibuli. Během vaření přidejte bobkový list do polévky a poté jej vyjměte.

Vaření kotlet

Kotlety jsou skvělé, když jsou dobře udělané. Bohužel někdy mohou být tvrdé a vysušené. Jestliže chcete kotlety smažit, asi hodinu před tepelnou úpravou je potřete směsí octa a oleje. Díky tomu si zachovají měkkost. Jestliže chcete připravovat plněné kotlety, přidejte do nádivky malé množství smažené cibule a syrových brambor. Pokrm tak bude chutnější. Kotlety smažíme nebo pečeme nejprve na vysoké teplotě, kterou poté snížíme. Díky tomu se vytvoří křupavá kůrka, která zafixuje šťávu uvnitř masa.

Příprava brambor

Pokud připravujete brambory, přečtěte si tyto tipy:

  • Do strouhaných brambor vmíchejte trochu mléka. Nezmodrají pak.
  • Když vaříte staré brambory, přidejte 2 stroužky česneku, bobkový list a 1 lžičku octa.
  • Bramborová kaše musí být vyrobena ručně, protože v mixéru se jídlo rychle uvolní.

Příprava těsta

Pokud připravujete kynuté těsto, nastrouhejte do něj jeden vařený brambor. Těsto pak bude měkké a vzdušné. Aby těsto rychleji kynulo, můžete do něj přidat několik trubkovitých těstovin. Pokud do těsta přidáte lžíci koňaku, budou výrobky z čerstvého těsta drobivé a vzdušné.

👍 Tento návod je užitečný