Několik tipů jak zrychlit metabolismus

0
(0)

Dalibor , 17. 10. 2022

Metabolismus představuje veškeré kalorie (energii), které naše tělo spotřebuje, aby plně uspokojilo všechny své potřeby.

70-75 % těchto kalorií je nezbytných pro životní funkce (např. činnost srdce, udržování tělesné teploty) a nazývá se bazální metabolismus.

Zbývajících 25-30 % kalorií potřebujete k tomu, abyste měli energii vstát z postele, jít pěšky, vyjít schody nebo doběhnout na autobusovou zastávku.

Postupujte podle těchto tipů, abyste nastartovali rychlost spalování kalorií ve svém těle.

Začněte den snídaní

Během noci se rychlost metabolismu zpomaluje. Snídaně proto "spouští" jeho návrat k normálnímu rytmu. Bylo zjištěno, že ten, kdo vynechá snídani, spálí do dalšího jídla méně kalorií než ten, kdo si ji neodepře.

Časté stravování

Malá a častá jídla zvyšují rychlost metabolismu, protože dávají tělu možnost spálit více kalorií na proces trávení.

Spousta bílkovin

Zdá se, že konzumace bílkovin pomáhá zvýšit rychlost spalování v těle. Konzumací bílkovin "získáte" asi 150 kalorií denně. Dávejte přednost nízkotučným zdrojům bílkovin, např. libovému sýru nebo masu, vařenému vejci.

Pikantní na talíři

Bylo zjištěno, že koření přispívá k rychlejšímu pocitu sytosti. Pálivé papričky také obsahují látku kapsaicin, která zvyšuje vylučování hormonu adrenalinu, což vede k dočasnému zvýšení metabolismu.

Méně chronického stresu

Stres si s metabolismem podivně pohrává. Při intenzivním stresu se výrazně zvyšuje vylučování některých hormonů, jako je adrenalin, který může dokonce zdvojnásobit rychlost spalování kalorií.

Na druhou stranu, pokud stres není přechodný, ale chronický, dochází k opaku. Přibývání na váze je způsobeno tím, že stresové hormony, které v našem těle dlouhodobě kolují, podporují ukládání tuku především v oblasti břicha.

Více cvičení

Fyzická aktivita je hlavním způsobem, jak zpevnit svaly a zvýšit spalování.

Zdroj: newsitamea.gr