Několik tipů, jak se bez léků, pouze pomocí reflexologie zbavit zdravotních obtíží

0
(0)

Dalibor , 24. 08. 2020

O reflexologii jste už zřejmě slyšeli. Její principy uplatňovali lidé po staletí, ale jako vědecká disciplína je poměrně mladá.

Reflexologie vychází z principu propojenosti celého těla a z toho, že určitá místa na těle jsou spojena s určitými vnitřními orgány, jejichž funkci tak lze ovlivňovat zvenčí, právě tlakem na tyto takzvaně reflexní body. Reflexologii se také někdy říká zónová terapie.

Reflexní body se nacházejí

  • zejména na chodidlech, a
  • na rukou, ale také například
  • na předloktí
  • na klíční kosti, a
  • na uších.

Tato disciplína pro vás může být zajímavá tím, že při troše základních znalostí můžete úspěšně ovlivnit své zdravotní potíže, pokud samozřejmě nejsou příliš závažné nebo chronické. Tlakem na příslušné reflexní body můžete zejména zmírnit bolest, ale také například snížit stres, zmírnit alergickou reakci nebo zlepšit průtok krve. Je však potřeba vědět, že tato metoda se nedoporučuje tehdy, pokud byla oblast s reflexními body, které hodláte využít, v nedávné době zraněna a probíhá proces jejího hojení.

Pokud se tedy chcete vyhnout lékům a zkusit si doslova pomoct sami, zde je několik tipů, jak na to.

Bolesti zad a šíje

Při těchto problémech masírujte vrchní část palce směrem k zápěstí. Postup zopakujte na obou rukou několikrát za sebou a pokud je místo bolestivé, můžete jemnou masáž prodloužit pro zvýšení účinku.

Bolesti hlavy

Pro zmírnění bolestí hlavy masírujte oblast mezi palcem a ukazováčkem a variantně také špičky všech vašich prstů. Tlak na tato místa má na bolest okamžitý účinek, a to díky jejich přímému propojení s částí nervového systému, která se nachází v oblasti hlavy a spánků.

Nespavost

Abyste zvýšili kvalitu svého spánku, který je nezbytný pro správné a plnohodnotné fungování těla i mysli, zaměřte svou pozornost na střední článek palce. Zatlačte na toto místo a tlak udržte alespoň 30 sekund, můžete však tento čas i zdvojnásobit. Vystřídejte palce a poté pro větší účinek celý proces několikrát zopakujte.

Nachlazení a chřipka

Při těchto projevech se soustřeďte na horní články vašich prstů a masírujte je odspodu směrem ke špičkám prstů. Postup opakujte, až bude každý prst takto namasírován několikrát.

👍 Tento návod je užitečný