Top 5 nejšpinavějších míst, na které české hospodyňky občas při úklidu zapomínají.

0
(0)

Dalibor , 28. 05. 2021

Pravidelně uklízíte a čistá domácnost je vaší nejlepší vizitkou? Potom jistě víte, která místa v domácnosti jsou nejšpinavější a trpí na největší počet bakterií a virů. Každého jistě napadne nejprve toaletní mísa. Budete se divit, ale podle odborníků záchod nebývá zdroje domácího znečištění. Líhništěm bakterií často nebývá ani odpadkový koš v případě, že jej pravidelně vynášíte. Jaká místa jsou tedy nejznečištěnější v celém bytě a na co byste se měli při úklidu zaměřit?

1.     Vnitřek myčky

Myčka přece myje, proč by měla být znečištěná? Myčka se používá pro každodenní mytí nádobí a příborů, během mycího cyklu dochází k naplnění přístroje vodou, přičemž zbytky jídla, mastnota nebo nerozpuštěný čisticí prostředek ulpívá na povrchu a v záhybech. Při větší koncentraci pak dochází k nesnesitelnému zápachu, kterého se lze jen těžko zbavit, proto věnujte čištění myčky velkou pozornost.

2.     Kliky a vypínače světel

Kde se soustřeďuje velké množství mikrobů a bakterií? Jednoznačně na klikách a vypínačích, protože je používají všichni členové rodiny, k tomu s velkou intenzitou. Vhodné je čistit tato místa častěji a důkladněji.

3.     Dřez a kuchyňský odpad

Víte, že ve dřezu a kuchyňském odpadu se nachází větší množství koliformních bakterií než v toaletní míse? Podle odborníků je to dáno mytím nádobí a používáním čisticích prostředků, které ulpívají spolu se zbytky potravin, masa a mastnoty na povrch dřezu nebo uvnitř kuchyňského odpadu. Nezapomeňte pro čištění využít ocet, jedlou sodu nebo citronovou šťávu, aby došlo k vydezinfikování těchto míst a odstranění bakterií.

4.     Mobilní telefon

Bez telefonu ani vteřinu? Lidé, kteří jej mají neustále při sobě a nosí jej také na toaletu nebo do koupelny, mohou na povrchu svého telefonu podle vědců nalézt až 25 000 bakterií na cm². To je více než se najde na dece v psí boudě. Nestálo by za to telefon častěji dezinfikovat?

5.     Dálkové ovládání

Další věc, která je nejvíce znečištěná, je dálkové ovládání. Aby taky ne, berou jej do ruky všichni členové domácnosti, kteří při sledování televize přepínají programy, ale také u sledování televize jí, proto se najde mezi tlačítky celá řada mikrobů a bakterií.

👍 Tento návod je užitečný