Nejrychlejší způsob jak při dně z kloubů odstranit kyselinu močovou a zastavit bolesti.

0
(0)

Dalibor , 10. 01. 2020

Dna je onemocnění, které postihuje lidi s trávicími problémy, při kterých se z těla nedostatečně odbourává kyselina močová.

 

Ta se pak hromadí v kloubech a krystalizuje tam, což následně způsobuje silné bolesti.


Dalšími projevy dny bývají otoky, ztuhlost kloubů a, jak jsme již zmínili, někdy přímo nesnesitelné bolesti.

Špatné odvádění kyseliny močové je způsobeno nedostatečnou činností jater, která kyselinu močovou metabolismu na močovinu a také ledvin, které močovinu potom vyvádějí ven z těla prostřednictvím moči.

Tradiční léky se zaměřují na potlačování bolestí a otoků, no neřeší prvotní problém. Hned když se vysadí, bolesti se vracejí v ještě větší síle.

Naštěstí existuje pár přírodních způsobů na podporu vyplavování kyseliny močové z těla, podporu regenerace kloubů a zmírňování bolestí.

Jak nejrychleji odstranit kyselinu močovou a bolesti při dně
Všechny přírodní metody fungují do jisté míry, ale náběh jejich účinků může být občas pomalý. Nejlepší a nejrychlejší výsledek dosáhnete tehdy, pokud je budete vzájemně kombinovat.

Tímto způsobem na onemocnění zaútočíte z více stran najednou.

 

Zaměříte se tak současně na potlačení zánětů, snížení bolesti, podporu činnosti jater či neutralizaci kyselin v těle.

Jedinou zásadou je, abyste je neaplikovaly současně, protože by se mohly navzájem neutralizovat - jako například tehdy, kdyby jste užil najednou citrónovou šťávu (kyselina) se jedlou sodou (zásada).

No a tady už je zmíněných 6 přírodních terapií na dnu.

 1. Soda bikarbóna - rozmíchejte 1/2 čajové lžičky sody v 3 dcl čisté vody a vypijte to. Užívejte 1 až 2 krát denně. Soda bikarbóna je zásaditá a pomáhá neutralizovat v těle kyselinu močovou.

  2. Citronová šťáva - tato šťáva předchází formování krystalů kyseliny močové v kloubech. Vypijte každý den 1 sklenici vody se šťávou z jednoho citronu. Nejlepší je vypít to hned ráno po probuzení.

  3. Jablečný ocet - obsahuje kyselinu jablečnou, která je výborná na obnovu pH rovnováhy v těle. Kyselina jablečná navíc rozpouští krystaly kyseliny močové a stimuluje její vyplavování z těla. V 2 dcl čisté vody rozřeďte 1 čajovou lžičku jablečného octa a vypijte to 2 krát denně.

  4. Kurkuma - jde o výbornou bylinku na potlačování zánětů a tlumení bolestí. Kromě toho podporuje ledviny i játra a brání vzniku infekcí v místech s poškozenými tkáněmi. Užívejte 1 až 2 čajové lžičky práškové kurkumy přidány do jídla nebo nápojů denně.

  5. Ananas - toto ovoce obsahuje enzym bromelain se silnými protizánětlivými a hojivými účinky. Výborně také potlačuje bolesti. Užívejte 100 až 200 gramů čerstvého ananasu nebo šťávy denně.

  6. Lněná semínka - tyto semínka mají množství medicínských vlastností. Jednou z nich je i snižování hladiny kyseliny močové v krvi. Užívejte 1 až 2 polévkové lžíce mletých semínek denně.

  závěr
  Kromě uvedených přírodních látek, při léčbě dny je nutné změnit i některé zvyky životního stylu. Jezte více ovoce a zeleniny v bio kvalitě, celozrnných potravin a ryb.

  Nezapomínejte také na adekvátní pitný režim během celého dne. Tímto způsobem se tělo bude mnohem snadněji a rychleji zbavovat toxinů.

👍 Tento návod je užitečný