Nejlepší způsoby, jak se zbavit mozolů a bradavic na nohou

0
(0)

Dalibor , 30. 10. 2020

Mozoly na nohou bývají nejčastěji způsobeny těsnými botami. Bradavice jsou způsobeny lidským papilomavirem. Jedná se tedy o dva naprosto odlišné kožní problémy. V tomto článku se dozvíte, jak se zbavit těchto nepříjemností pomocí babských rad.

Mozoly

Některé mozoly nemusí být vůbec bolestivé, jiné však dokážou pěkně potrápit. Každopádně je lepší odstranit všechny. Nejjednodušší způsob spočívá v namočení nohou do horké vody. V té je potřeba je několik minut ponechat a následně obrousit mozoly pemzou. Tento postup je potřeba opakovat dvakrát týdně.

Ocet a cibule

Namočte kolečka z cibule do vinného octa, přiložte na mozol a omotejte nohu potravinářkou fólii. Přes fólii si ještě navlékněte ponožku a  nechte zábal působit přes noc. Ráno, po sundání, použijte pemzu.

Kopřivová "mast"

K této variantě budete potřebovat kopřivy - stonky i listy a trošku vody. Kopřivy je potřeba rozmačkat tak, aby pustily šťávu. Následně ji smíchejte s vodou a v mixéru rozmixujte do hladké hmoty. "Mast" nanášejte na mozoly párkrát za den a vždy ji nechejte zaschnout. Místo kopřiv jdou použít také sedmikrásky nebo měsíček lékařský.

Heřmánek

Heřmánek pomůže nejen s mozoly, ale i s dalšími zdravotními problémy, proto by rozhodně neměl chybět v žádné domácnosti. Stačí z něj připravit odvar, ke kterému je potřeba:

  • 1 litr vody
  • 4 lžíce heřmánkových květů

Heřmánek dejte společně s vodou do hrnce, přiveďte vodu k varu a vařte přibližně 15 minut. Odvar nechte trochu vychladnout a následně jej přelijte s větším množstvím vody do velké nádoby. Vložte do nádoby nohy a vyčkejte, dokud voda úplně nevystydne. Kůže změkne a půjde dobře odrolit pomocí pemzy.

Citron

Dalším výborným pomocníkem je citron. Mozol stačí pokapat jeho šťávou, která obsahuje citrusovou kyselinu. Také můžete použít plátek citronu, který je potřeba připevnit na nohu a nechat působit přes noc.

Výborně také funguje šťáva z fíků.  

Česnek na bradavice

Nejlepším přírodním bojovníkem, proti bradavicím, je rozhodně česnek. Česnek stačí nakrájet na plátky, přiložit na bradavici a upevnit tak, aby byla na svém místě po celý den. Na noc vyměňte česnek za nový.

Éterické oleje

Věděli jste, že některé éterické oleje patří mezi antiseptika? Stačí je pouze, každou noc, vetřít na bradavici. Nejúčinnější je:

  • citronový olej
  • ricinový olej
  • čajovníkový olej

Slupka od banánu

Máte rádi banány? Použijte i jejich slupky! Připevněte si na postižené místo, vnitřní stranou, kousek slupky od banánu. Tento postup opakujte každou noc po dobu 14ti dnů.

Zázvor a brambory

K tomuto receptu budete potřebovat:

  • brambor
  • kořen zázvoru

Postup je naprosto jednoduchý. Obě suroviny stačí nastrouhat na jemném struhadle a smíchat dohromady. Tuto směs naneste na bradavice, zavažte obvazem a nechejte působit po celou noc. Tento postup je potřeba opakovat do vymizení.