Nejlepší tipy na detoxikaci těla od toxinů, těžkých kovů a parazitů

0
(0)

Dalibor , 10. 03. 2020

Tento článek je částí každotýdenní seriálu, ve kterém dr. Mercola dělá rozhovory s různými odborníky na celou řadu zdravotních problémů. V tomto rozhovoru vystupuje Dr. Dietrich Klinghardt, odborník na detoxikaci těla.

Dr. Dietrich Klinghardt je známý svou úspěšnou léčbou neurologických onemocnění a lymské boreliózy prostřednictvím integrativní medicíny.

Klinghardt, který pochází z Berlína v Německu, více než 35 let praktikoval medicínu v USA. Pacientů má i v Anglii a Švýcarsku.

Ve Švýcarsku byl součástí skupiny, která iniciovala změnu ústavy, čímž se alternativní medicína stala ústavním právem všech občanů. Patří do ní homeopatie, neuroterapia, akupunktura a všechny ostatní praktické léčebné techniky.

"Jde o jedinou zemi planety, ve které je doplňková či alternativní medicína nezcizitelným právem každého občana," říká.

"Když se nám to podařilo, vybavil jsem si, aby mi ve Švýcarsku vydali [lékařskou] licenci jako možnou únikovou cestu před silami, které jsou v USA a jinde ve světě občas velmi na překážku."

Zde mluvíme o důležitosti detoxikace pro celkové zdraví a léčbu onemocnění a jmenuje některé z nejlepších Klinghardtových tipů na detoxikaci.

Německý toxikolog Dr. Richard Straube vyvinul postup čištění krve (aferézu), při kterém se z krve filtrují toxiny, a pak se dají analyzovat cenově dostupnými laboratorními testy.

"Zjistil, že před desátou lety měla populace v průměru 20 zjistitelných toxinů," říká Klinghardt.

"Tento počet jen za deset let vzrostl na více než 500, což je šokující číslo ... jde o exponenciální nárůst, který není slučitelný se životem ...

Momentálně se chystá tento svůj výzkum publikovat. Výzkum dělal na 1200 pacientech. Jde o jednu z největších toxikologických studií.

Samozřejmě, v žebříčku vedou hliník, baryum, lithium a stroncium. Jsou to toxiny geoinžinierstva. Snášejí se na nás podobně jako déšť. Proto - a kvůli tomu, že mnohé tyto toxiny jsou zvláště toxické pro mitochondrie - je detoxikace ... pro všechny strategií přežití. "

Toxicita a infekční onemocnění spolu souvisejí

Když je vaše tělo kontaminované uměle vyrobenými toxiny, má sklon třídit je do "krabiček". Nakonec každá z těchto tělních "krabiček" dosáhne jistý práh toxicity, při níž už váš imunitní systém nedokáže mít pod kontrolou mikrobiální růst v dané oblasti.

"Stávají se tak oblastmi, ve kterých sídlí mikroby, ať už jde o bakterie nebo viry bartenoliózy, lymské boreliózy, babesiózy či herpesu. Nejsou všude, zároveň se však velmi striktně zabydlují v určitých částech těla, "vysvětluje Klinghardt.

Z tohoto důvodu už nemůžete dělat rozdíl mezi toxicitou a infekcí, neboť jdou spolu. Jak poznamenává Klinghardt, je to jako "balík služeb".

"20 let jsem se zabýval lymskou boreliózou a vyvíjel léčbu, která neobsahuje antibiotika, protože léčit boreliózu antibiotiky je obrovská chyba," říká. "O mikrobiómoch a o tom, jak citlivé jsou to struktury, víme nyní už příliš mnoho.

Nejnovější vývoj za poslední dva roky činila moje práce s Judy Mikovitzovou. Byla součástí našeho think tanku někdy v roce 2006 či 2007, a tehdy se nás snažila upozornit na fakt, že v naší DNA jsou usazeny retroviry a že určité stavy prostředí znefunkční naše mechanismy umlčení těchto virů, což jim umožňuje aktivovat se ...

Nejznámějším retrovirům je virus lidské imunodeficience (HIV), existují však stovky dalších. Většina z nich je imunosupresivní, potlačující imunitu.

Já bych dal přednost pojmu'imunitu narušujúca'. Některé aspekty imunitního systému jsou zesíleny, jiné ztlumené.

To nás dělá nesmírně zranitelnými při lymské borelióze, mykoplazmy a bartonelióze ... Pro přežití této šílené doby je detoxikace ... naprostou nezbytností. "

Toxiny mohou být rozpustné ve vodě nebo v tuku. Dva hlavní ve vodě rozpustné toxiny jsou vakcinační konzervant thimerosal (rtuť) a herbicid glyfosát. Podle Klinghardta mají sklon izolovat se v oblastech, jako jsou ledviny, plíce a kosti.

Příkladem v tuku rozpustných toxinů jsou deriváty benzenu, insekticidy, pesticidy a herbicidy. Ty se rady usazují v tukových tkáních, což z nich dělá silné neurotoxiny, protože váš mozek je tvořen hlavně tukem.

Toxiny rozpustné ve vodě a tuku vyžadují rozdílné metody detoxikace.

Detoxikační strategie na glyfosát

Ačkoliv ve svém těle máte přes 20 000 chemických látek, dvě obzvlášť nebezpečné pro váš mozek jsou glyfosát a hliník. Glyfosát je obdobou aminokyseliny glycin.

Uchycuje se na místech, na kterých potřebujete glycin. Důležité je, že glycin se v procesu detoxikace spotřebovávají, proto ho mnozí z nás nemají dost na účinnou detoxikaci.

Pro vyloučení glyfosátu potřebujete své tělo nasytit glycinem. Klinghardt doporučuje užívat několik týdnů dvakrát denně jednu čajovou lžičku (4 gramy) glycinových prášku, a pak dávku snížit na čtvrt čajové lžičky (1 gram) dvakrát denně.

Tím se glyfosát vytlačuje z našeho systému, což umožňuje jeho vyloučení močí.

Já osobně teď už nějaký čas užívám dvakrát denně 1 gram. Glycin je levný a je vlastně sladký. Ideální je užívat ho přibližně v době, kdy konzumujte jídlo, které by mohlo být kontaminovány glyfosátu.


"Alespoň na nějakou dobu užíváme vysoké dávky glycinu. Nejsou s ním žádné problémy. Ten, který byl zveřejněn, byl pouze studií na kuřatech, která dokazuje, že kyseliny huminová a fulvových dokáží zcela vyčistit orgánové systémy kuřete ...

A tak nějaký čas užíváme glycin. Monitorujeme vylučování glyfosátu močí. Když se zpomalí - u některých lidí za dva měsíce, u jiných za šest - glycinu ubereme a pokračujeme s menší dávkou. "

Jak detoxikovat hliník

Ještě zlověstnější je hliník. Stephenie Seneffová, PhD., Dokázala, že hliník, který se dostane do extracelulárního prostoru, zcela mění napětí buněčných stěn - napětím ovládaných kanálů - a má silný vliv na mikrostrukturu té hmoty.

"V podstatě poškozuje receptory, které v buněčné stěně máme, receptory pro hormony, neurotransmitérů, inzulín. Hliník je všechny ničí. Má skutečně velmi silný účinek, silnější než kterýkoli jiný toxin, " říká Klinghardt.

"Seneffovej práce ukazuje, že glyfosát je chelatační činidlo. Když máte v potravě glyfosát váže všechny stopové minerály. Nejsou již schopné absorbce. Obírá nás o stopové minerály.

Je tu však jedna výjimka, a tou je hliník. Pro hliník funguje jako kyvadlový dopravní prostředek. Naváže hliník, přes střevní stěnu ho dopraví do tkání a všude ho šíří. "

Jedním z obvyklých onemocnění souvisejících s toxicitou hliníku je snížená činnost štítné žlázy (hypotyreóza), která je v současnosti neuvěřitelně běžná.

Hydroxidy hliníku - jaké se nacházejí v antacida - ve skutečnosti brání střevu absorbovat hormony štítné žlázy.

Jelikož jde o kov, má také zálibu v nervovém systému a zvykne se ukládat ve vašem mozku, míše a střevním nervovém systému. Na všech těchto místech brání v životně důležitých funkcích.

Pro eliminaci hliníku potřebujete zvýšit svůj příjem křemíku. Klighardt na to doporučuje používat rostliny bohaté na křemík, jako je koriandr.

"Před 20 lety provedl Dr. Yoshiaki Omura studii, v níž dokázal, že u pokusného zvířete byste mohli velmi rychle snížit obsah hliníku obyčejným podáváním extraktu z koriandru, " říká.

Dalšími dobrými volbami jsou přeslička (která také obsahuje mnoho křemíku) a liposomální křemíkový produkt zvaný BIOS.

Bylo prokázáno, že proti hliníku pomáhá i kyselina citrónová. Jednoduchou a levnou strategií je vyždímat do láhve s vodou trochu citronu a během dne ji popíjet.

Další je kyselina jablečná - jablečný ocet. Kyselinu jablečnou si můžete koupit i ve formě kapslí nebo užívat malát hořečnatý.

"Lékaři mohou užívat Desferal. Jde o prášek pro přípravu injekčního roztoku, který se podává podkožně jednou týdně. Jde o vynikající prostředek na detoxikaci.

Je však otázkou, zda prochází nebo neprochází krevně-mozkovou bariérou. Křemík jí prochází. Odložit zřejmě ne, ale jeho injekčním podáváním jednou týdně můžete odstraňovat hliník z těla. "

Jak odstraňovat toxiny rozpustné v tucích

Na odstraňování v tuku rozpustných toxinů Klinghardt doporučuje kombinovat saunu a vážící prostředky, jako jsou chlorela, hnědá mořská řasa (ecklonis cava) a střevní gel, jako například metylovaný oxid křemičitý a zeolit.

Nejlepší by bylo, kdyby jste jeden z nich či několik užívali denně. Při saunové terapii jsou pak uvolněny toxiny vázané těmito činidly, což umožňuje namísto opětovné absorpce jejich bezpečné vyloučení.

"Dělejte to pravidelně a sledujte dobu přechodu vaším střevem; mělo by to být do 24 hodin. To znamená, že když spolknete něco nestravitelné, mělo by to do 24 hodin vyjít druhým koncem.

Máme některých pacientů, u nichž je doba přechodu okolo 20 dní. Ti lidé nejsou schopni vylučování přes tenké střevo. Jsou odsouzeni k záhubě.

Tehdy se stává prioritou co nejdříve obnovit trávení. Většinou se jedná o problém s parazity. To je tak trochu můj koníček - diagnostikovat a léčit parazity. "

Zaměřte se na parazity

Mnohé parazity, zejména hlístice, ale také houby a kvasinky, dokáží absorbovat toxiny v množství mnohonásobně převyšujícím hmotnost jejich těla.

Například mnohé červi jsou schopny v porovnání s tkáněmi hostitele absorbovat olovo v 300-násobně vyšším množství. Parazitická zátěž hostitele je také bioindikátorů toxickosti prostředí daného hostitele.

"Každý pacient s chronickou boreliózou je zároveň plný červů," říká Klinghardt. " Bylo prokázáno, že když se na ně nezaměříte, infikují se spirochetou lymské boreliózy i parazity v pacientovi s boreliózou. Liečna antibiotiky parazitům neškodí.

Spirochéta lymské boreliózy se jednoduše stáhne do červů, vyčká, dokud nepřestanete s užíváním antibiotik, a pak se objeví znovu.

Poučka říká, že léčit třeba od velkého k malému. U chronicky nemocného pacienta vždy předpokládejte, že má parazity. Vylečte jejich, a potom pomalu pokračujte. "

Naneštěstí však na posouzení vaší parazitární zátěže existuje jen málo účinných testů. Klinghardt využívá test autonomní reakce (ART) a na jeho základě předepisuje různé koktejly léků proti parazitům.

Jelikož víte, že paraziti jsou plné toxinů, vaší snahou je dostat je z tkání do střeva, kterým mohou být bezpečně vyloučeno.

K tomu využívá Klinghardt Gubarevove protokoly. Jde o klystírové postupy vyvinuté ruským vědcem. Když se už nedají najít žádné parazity, nasadí pacientovi antiparazitární prostředky jako jsou Rizol Kappa a Rizol Gamma - ozónem sycené rostlinné oleje od společnosti Biopur.

 "V poslední době neuvěřitelně roste množství literatury prokazující, že téměř každý lék proti parazitům se dá použít i k léčbě rakoviny. Uvedu příklad.

Albendazol, měsíční léčba, zvykl stát 80 dolarů. Pak se objevily články o tom, že léčí rakovinu. Nyní je to 24 000 dolarů měsíčně ...

Používáme léky proti parazitům, víceúčelové léky. Vnitřní dráhy rakovinové buňky jsou náhodou podobné drahám parazita. Velmi dobrá metoda je začít včas s chronickou léčbou [parazitů] předtím, než začneme léčit lymeskou boreliózu nebo mykoplazmóza ...

Hlavním problémem při parazitech je toto: když nějakého parazita nevyléčíte dostatečně, tak to při použití dávky rostliny nebo léku, nedostatku na jeho zabití, ale dostatečné na to, aby onemocněl, znamená, že parazit bude vylučovat obrovské množství biotoxinů, z nichž opravdu smrtelně onemocníte .

Trik při léčbě parazitů spočívá v tom, zapojit od začátku plnou sílu, aby tyto tvory nemohly opětovat vaši palbu ...

Paraziti vycházejí ven stolicí pouze tehdy, když je parazit nemocný. Takovým způsobem se paraziti neukazují. Dokud stále žijí v břiše, střevech, můžete je nahmatat a můžete získat určité příznaky, ze kterých se zdá, že jste zjistili správnou diagnózu.

Naneštěstí se však larvální stadia mnohých parazitů zatoulají do plic a končí také v mozku. Cysticerkóza je pojmenování, které dostaly larvální stadia tasemnic v mozku.

Vídáme to po celou dobu. U dětí, které mají záchvaty, jde většinou o tento problém. Léčí se snadno ... no těžké je léčit jejich přírodními věcmi.

Přicházíme na to, že používané přírodní léčivé rostliny jsou dobré, když je používáme spolu s farmaceutickými léky. "

Rektální ozónová terapie

Klinghardt používá ozonovou terapii, přičemž před injekcí upřednostňuje rektální podávání ozónu. "Mnoho našich pacientů si kupuje levný ozónový přístroj a rektální ozónovou terapii provádí denně," říká.

V Indii spolupracoval Klighardt s jedním z nejlepších parazitologie, zkoumajíc vliv parazitů na onemocnění. Vůbec jejich nepřekvapilo, že našli přímý, lineární vztah mezi počtem anaerobních organismů v tlustém střevě a pacientovým zdravím.

Čím více anaerobních organismů měl pacient ve svých výkalech, tím byl chorejší. V té době neměli k dispozici ozon, a tak pacienty léčili rektálním kyslíkem.

"Byla to velmi účinná strategie, jak dostat lidi z chronických onemocnění," říká. Ještě účinnější volbou je ozon.

Pro účinnou detoxikaci je také důležité vyhýbat se elektromagnetickým polím

V předchozím interview jsme hovořili io důležitosti vyhýbání se při léčbě chronického onemocnění záření elektromagnetických polí (EMP) z mobilních telefonů, modemů a Wi-Fi routerů, neboť tato expozice onemocnění, a také infekce, rozjitří.

Klinghardt poznamenává:

"Podle mě jde o nejdůležitější problém naší doby ... Wi-Fi ničí život na planetě. To je zcela nesporné. Bohužel však titan a hliník v našem systému fungují pro Wi-Fi jako anténa.

Je jedna krásná studie o amalgámu.

Když máte amalgámové plombu a telefonujete na straně, na níž je plomba, rychlost odpařování rtuti ze zubu je mnohonásobně zvýšena.

V podstatě zastáváme stanovisko, že pokud má tělo přežít tuto bláznivou dobu, musí být zbavené kovu ... Jeden telefonát - podle mě asi sedmiminutový - aktivuje Epstein-Barrové virus na mnoho let.

Už jsme to publikovali. Ten virus máme v sobě všichni. Pokud chcete mít chronickou únavu, jde o skvělý recept ...

Existuje přímý, lineární vztah mezi kumulativním vystavováním se člověkem vytvářenému záření a chronickým onemocněním.

Čím více jste mu vystavováni, tím jste chorejší ... toto se musí změnit, když jsou lidé otravováni kovy. Koncentrují v sobě záření, a to pak exponenciálně roste ...

Tyto viry nazývané lidské endogenní retroviry uvolnil spojený účinek toxicity a Wi-Fi. Právě to ve skutečnosti nakonec způsobuje závažnost chronických onemocnění. "

Pro ochranu před EMF doporučuje Klinghardt přístup stavební biologie k sanaci elektromagnetických polí, který znamená stínění vašeho domova, zejména ložnice. Pro vnitřní ochranu doporučuje užívání rozmarýnové, případně propolisové tinktury.

Na retroviry vyvinul Klinghardt bylinnou směs zvanou retro, což je prášek vyráběný společností Ki Science obsahující 10 léčivých rostlin.

Ukázalo se, že na potlačení retrovirů je lepší než osm dostupných léků. Dalšími dvěma účinnými nástroji proti retrovirům jsou cistový čaj (Cistus Incanus, růže skalní) a brokolicové výhonky.