Nasypala špetku kurkumy do medu a vytvořila skvělou antibiotikovou směs pro rodinu v tomto období.

0
(0)

Dalibor , 21. 10. 2020

Ingredience, které jsme si pro vás připravili, mají při svém spojení extrémní sílu a dokážou postavit na nohy i silně nemocné. Výhodou je, že na rozdíl od uměle vytvořených antibiotik nemají žádné negativní účinky na střeva a trávící systém, což znamená, že je lék zcela bezpečný.

Jednoduché složení s výraznou sílou pro tělo

  • 100 g medu
  • 1 lžíce kurkumy

Kombinace těchto dvou ingrediencí může zlepšit trávení a zvýšit počet prospěšných bakterií ve vašem střevě. Ingredience proto smíchejte dohromady, dokud nezískáte jednotnou směs, kterou později přelijete do sklenice.

Jak používat toto přírodní antibiotikum

Pokud zaznamenáte prvotní příznaky nachlazení, jako je teplota, bolest hlavy, únava, kašel a rýma, postupujte následovně.

Během prvního dne si vezměte půl čajové lžičky směsi každou hodinu. Pokud vám bude chuť vadit, konzumujte směs vždy jen s jídlem. Druhý den si berte půl lžičky každé dvě hodiny, a nakonec třetí den půl lžičky třikrát denně. Můžete si všimnout, že množství se snižuje s tím, jak nemoc ustupuje.

Jak užívat

Lék byste neměli hned spolknout, ale udržet v ústech a cucat ho. To může být pro většinu pacientů ten nejtěžší krok, jelikož kurkuma nemusí chutnat každému. Zkuste se překonat a vydržet.

Jestliže máte s chutí opravdový problém, můžete lžičku zamíchat do teplého mléka nebo čaje. V případě, že vykašláváte, se ovšem mléko nehodí. Mohlo by vás ještě více zahlenit, a proto raději volte teplý bylinkový čaj. Pokud zvolíte bylinky na průdušky, uděláte svému tělu opravdovou službu.

Kurkuma

A proč se recept spoléhá hlavně na toto koření? Kurkuma se používá v indické, perské a pákistánské kuchyni. Má vynikající protizánětlivé účinky a je také skutečným antioxidantem. Významně podporuje také funkci mozku a pomáhá předcházet civilizačních chorobám a například demenci.