Nejlepší příloha všech dob! Připravte si ty nejchutnější brambory

0
(0)

Dalibor , 19. 05. 2021

Každý den se všechny ženy v domácnosti snaží vymyslet nové, chutnější nebo zajímavější jídlo pro celou rodinu. Nikoho totiž nebaví vařit neustále ty samé recepty dokola. Vyzkoušejte tento velmi chutný recept na americké brambory se speciálním kořením. Zamilujete si jejich chuť hned od prvního sousta.

Překvapí vás, jak rychlá příprava těchto brambor je. Jejich chuť je přitom úplně jiná než u klasických pečených brambor. Zamilujete si jejich chuť i konzistenci a tento recept se stane jedním z vašich nejoblíbenějších. Příloha je snadná, navíc nepotřebujete žádné zvláštní ingredience.

Pro přípravu tohoto receptu budete potřebovat:

  • 1 kg brambor
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 1 lžičku oregana
  • 1 lžičku sladké papriky
  • 0,5 lžičky majoránky
  • 0,5 lžičky bazalky
  • 0,25 lžičky pikantního koření

Brambory neloupejte, pouze je důkladně umyjte. Nakrájejte je na stejné plátky nebo měsíčky. Všechny takto nakrájené brambory dejte do misky, kde smícháte veškeré ingredience. Přidejte olej, oregano, sladkou papriku, majoránku, bazalku i trochu pikantního koření. Vše dobře promíchejte, aby byly brambory rovnoměrně okořeněné.

Předehřejte si troubu

Než začnete brambory péct, je nutné mít dobře předehřátou troubu. Zapněte ji na 180 °C a nechte ji rozehřát alespoň deset minut. Mezitím si připravte pečící plech. Ten vyložte pečícím papírem tak, aby byl rozprostřený po celé ploše plechu. Na něj vyskládejte bramborové plátky nebo měsíčky, které již máte obalené v koření.

Do předehřáté trouby dejte brambory na plechu a nechte troubu zapnutou na horko vzduchu, na 180 °C. Pečte asi 60 minut, dokud povrch brambor nezezlátne. Poté troubu vypněte a nechte ještě dojít.

Brambory budou chuťově výtečné, hodí se skvěle k masu nebo třeba smaženému sýru. Dobře chutnají spolu s majonézou nebo třeba svěžími tzatziki.