Česká uklízečka ukazuje jednoduchý návod, jak díky jedné ingredienci umýt celý dům a zároveň ho tak i dezinfikovat.

0
(0)

Tomáš , 06. 08. 2021

Úklid v našich domácnostech nabral zejména v posledních měsících na významu. V době, kdy se světem šířila virová nákaza, které jsme se všichni chtěli vyhnout a ochránit své rodiny, jsme svou pozornost o to více zaměřili na úklid a dezinfekci všech ploch v domácnosti. Je nezbytné v tom i nadále pokračovat, i když už se situace zlepšila.

Aby úklid nezpůsoboval potíže

Nevýhodou ale je, že pokud chceme úklid provést skutečně pořádně a spolehlivě, je nutně potřeba používat agresivní a silné chemikálie. Ty však mohou vyvolávat kožní reakce, alergie a další nepříjemné zdravotní problémy. Jde to i jinak? Pokud k úklidu použijete tento silný přírodní dezinfekční prostředek, nemusíte se bát virů, ani bakterií, a přitom ušetřit za silné chemikálie.

Nepotřebujete více než láhev bílého octa

Většina lidí ví, že ocet je skvělou volbou pro přípravu řady chutných jídel a pro konzervaci některých pokrmů. Málokdo už si ale uvědomuje, že je také nezbytným a velice účinným pomocníkem při úklidu. Ocet je přírodní, šetrný a zcela neškodný produkt, který bezpečně odstraňuje pachy, dezinfikuje a čistí většinu tvrdých povrchů. Výborně si také poradí s tukem a odstraňuje i odolné skvrny od tvrdé vody.

Jak ocet použít?

Vše, co musíte udělat, je smíchat ¼ až šálek octa v kbelíku se 4 litry teplé vody a touto směsí pečlivě vytřít podlahu. Můžete také do směsi přidat několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Stejně tak lze bílý ocet využít také k úklidu celé řady dalších povrchů jako je kuchyňská linka, umyvadla, dveře, kliky, skříňky apod.

Velkou výhodou je také to, že nezanechává šmouhy, ale naopak je vyčištěný povrch vždy krásně lesklý a vydrží dlouho čistý, jelikož ocet přirozeně odpuzuje špínu a prach. Navíc s ním šetrně mohou pracovat i děti, takže můžete své ratolesti bez obav zapojit do péče o domácnost a naučit je správným hygienickým návykům pro život.