Nejlepší lék MIGRÉNY na celém světě vám dost možná vám roste na vaší zahradě. Nenechte ji tam jen tak.

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2021

Trápí vás nespavost nebo dokonce velká bolest hlavy? Pokud se často potýkáte s migrénami, pak pro vás máme dobrý tip. Skvělým pomocníkem totiž nejsou drahé léky. S největší pravděpodobností najdete účinný přírodní lék přímo na vaší zahradě. Řeč je o divokém salátu.

V době, kdy nebyla lékárna na každém kroku, si lidé chodili pro pomoc od nemocí nebo bolesti do přírody. V bylinách totiž nacházeli mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví a často velkou pomoc při bolestech nebo jiných útrapách. Mezi jednu z nejúčinnějších bylin patří také divoký salát.

Na divoký salát se v dnešní době zapomíná

Divoký hlávkový salát, podle latinského názvu Lactusa virosa, roste volně převážně v Anglii nebo v Severní Americe, můžete ho však pěstovat i na vaší zahradě v záhonu. Tento salát funguje jako skvělý pomocník proti bolesti. Funguje dokonce tak skvěle, jako například ty nejsilnější prášky proti migréně.

Divoký salát je skvělým a účinným náhradníkem chemicky zpracovaných léků proti bolesti. V některých zemích je dokonce přirovnávaný k opiátům, protože má silné analgetické i sedativní účinky na lidské tělo. Hlavní přínos těchto pozitivních vlastností má mléčná tekutina, která se nachází uvnitř stonků i listů. V mnoha herbářích se dozvíte, že divoký salát je zařazený dokonce k vlastnostem morfia.

Divoký salát je od klasického salátu dost odlišný

Pokud se bojíte, že si divoký salát spletete s typickým hlávkovým salátem, tak vás uklidníme. Divoká salát roste totiž mnohdy do výšky, navíc je v období květenství doprovázený ještě žlutými květy. V dřívějších dobách se používal jako účinné sedativum při různých nemocech nebo například po těžkém porodu.

Kromě zahánění prudkých bolestí vám divoký salát pomůže také s křečemi. Při přípravě lahodného čaje s příměsí mléčného roztoku salátu vyléčíte poměrně jednoduše veškeré křeče. Stačí vám k tomu pár listů a pečlivé užívání čaje každý den. S dávkováním to však nepřehánějte.

Jak si připravit přírodní léčbu?

Přírodní léčivý čaj si připravíte dost jednoduše. Sežeňte nebo vypěstuje divoký salát, sklizeň by měla probíhat na konci léta. Pro přípravu čaje můžete použít čerstvé listy, v případě usušení můžete využívat pozitivní účinky této byliny i v zimním období. Listy divokého salátu vylouhujte v horké vodě maximálně osm minut. Poté konzumujte čaj ještě teplý po menších doušcích. Nedoporučuje se čaj sladit pro snížení účinků byliny.