Nejlepší domácí masky na obličej, které vás zbaví převislé kůže, či vrásek. Jako bonus dodají tváři potřebnou elasticitu pro mladistvý vzhled

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2020

Nemůžeme se vyhnout změnám souvisejícím s věkem. Je pravda, že můžeme stárnout pomalu, ale nikdy se tento proces nezastaví. Říká se, že v každém věku musíme být schopni přijmout sebe tak, jací jsme.
To však neznamená, že byste se měli vzdát péče o sebe. Doporučujeme vám jednou za čas si vytvořit skvělé masky na obličej. My vám přinášíme pár tipů.

 

S pomocí masek s vhodně vybranými složkami, můžete zvýšit elasticitu pokožky a postupně upravovat její kontury, zda zbavit se převislé kůže a tucet vrásek.

 

Smetanová:

Použijte kysanou smetanu. Smíchejte lžíci mléčného výrobku s lžičkou citronové šťávy. Aplikujte masku na obličej a vydržte půl hodiny. Dokonce můžete přidat pár kapek esenciálního oleje z pomeranče nebo levandule.

Ovesná:

Na posílení epidermální vrstvy, smíchejte pár polévkových lžic ovesných vloček se 100ml vroucí vody. Přidejte vyšlehané bělmo a tekutý med. Směs odložte na 20 minut a pak si ji naneste na pokožku a nechte působit půl hodiny. Doporučuje se po této masce umýt mlékem.

Bílkovinná:

Obyčejné bělmo zvyšuje elasticitu pokožky a zaručuje její okamžité vypínání.

 

Smíchejte bělmo s 0,5 čajovou lžičkou vitamínu E a několik kapek pomerančové nebo citrónové šťávy.

 

Směs vmasírujte na očištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu. Když zaschne, opláchněte obličej teplou vodou a aplikujte hydratační krém.

Cukrová-žloutková:

Pro rychlé omlazení použijte následující masku na upnutí oválné obličeje: rozšlehejte žloutek se lžičkou cukru. Naneste směs v kruhovém pohybu na kůži a nechte působit 7 minut. Opláchněte teplou vodou a použijte krém.

Banánová:

Tento domácí krém na obličej je vhodný pro každodenní použití a vyživuje pokožku množstvím užitečných látek. Vidličkou rozmíchejte polovinu zralého banánu. Přidejte 2 polévkové lžíce plnotučné sladké smetany. Míchejte do hladka.

 

Přidejte tobolky vitamínu E a masku aplikujte na tvář po dobu jedné hodiny.

 

Medová:

Chcete-li obnovit obrys obličeje a zvlhčit pokožku, umixujte 2 polévkové lžíce tekutého medu se šlehačkou a půlkou avokáda. Aplikujte masku na 20 minut a potom ji opláchněte. Po první aplikaci se pokožka stane měkkou, hladkou a vláčnou.

Škrobová:

O výhodách škrobu se hodně mluví. Často se používá při přípravě domácích masek na utažení vadnoucí kůže. Smíchejte lžíci škrobu v 100ml studené vody. Zahřejte si 400ml vody, odstavte ji a potom přidejte lžíci zakysané smetany a pětkrát více mrkvové šťávy. Nanášejte 20 minut a potom masku smyjte.

Je mnohem efektivnější používat jednu masku po celý týden (až 3-krát). Umožníte tak její složkám hromadit se ve správném množství a přinést požadovaný efekt. Od příštího týdne můžete pokračovat v aplikaci další domácí masky. Nevzdávejte se, vaše výsledky se dostaví měsíc po používání masek.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.