Dříve jsem staré silonky okamžitě vyhazovala do koše. Pak mi ale došlo, jak velkou chybu jsem dělala.

0
(0)

Dalibor , 13. 05. 2021

Takové dámské punčocháče jsou skvělým vynálezem. Co s nimi ale děláte, když vám ujede jedno očko? Vyhodíte je? To je ovšem ale škoda, protože nylonové silonky lze ještě skvělým způsobem využít v domácnosti. Jen pro zajímavost: věděli jste, že kdysi dávno existovaly správkárny pro punčochy? Bohužel takové odvětví již vymizelo a mnohdy po prvním nošení se silonky vyhazují. Rozhodně byste ale měli zabrzdit, než příště vaše punčocháče opět vyhodíte. Recyklujte je opětovným použitím v domácnosti.

Punčocháče proti molům

Jak mohou silonky působit proti molům? Samotné jistě ne, ale pokud z nich vytvoříte malé pytlíčky a nasypete do nich sušenou levanduli, skvěle poslouží jako odlákání potravinových, ale i šatních molů. Moli nemají rádi vůni levandule a vyhýbají se jí obloukem.

Prach na špatně přístupných místech bude rázem pryč

Punčocháče lze použít i jako prachovku na špatně přístupná místa. Například pod lednicí, obývací stěnou či těžkou pohovkou. Bude stačit, když si vezmete staré punčocháče a utvoříte z nich menší kuličku. Takto připravené silonky připevněte gumičkou či drátkem k ramínku na oblečení nebo nějakou delší a velmi tenkou tyčku. Nyní se můžete pustit do úklidu. Prach, ale i drobky se na syntetická vlákna budou lepit jako na magnet.

Vonné pytlíky

A zase ty pytlíky. Kdo by neměl rád voňavou domácnost nebo voňavé oblečení či automobil? Vyrobte z punčoch několik pytlíčků a naplňte je sušenými květinami, bylinkami nebo co vás napadne. Doporučujeme do pytlíčku umístit citronovou trávu, levanduli, mátu, květy z růží, citronovou a pomerančovou kůru.

Pro úklid

Preferujete starší koště z proutí? Jestliže ano, jistě víte, jak se rádo takové koště rozpadá. Pokud jej ještě nechcete vyhazovat, protože se s ním krásně zametá váš dvůr, vyzkoušejte punčochu. Stačí nad zametací část navléknout kousek punčochy a prošít ji, aby nesklouzla. Oblečete tak koště do kabátku, které vám bude opět skvěle zametat.