Nedávejte ho jen do koláčů, toto vyvážíte zlatem: 11 triků s obyčejným cukrem, které ušetří kopec peněz i námahy!

0
(0)

Dalibor , 13. 05. 2020

Cukr má doma snad každý, neuvěříte, jaký užitečný a nápomocný vám může být i mimo kuchyně.

Zbaví vás mravenců

Stačí pár lžic cukru, medu a voda. Tuto směs zahříváme na pánvi, dokud se cukr nerozpustí. Potom do ní namočíme pásy z papíru na pečení, které následně zavěsíme tam, kde to potřebujeme. Cukrovou směs můžeme také vylít do nádob a umístit je do blízkosti našeho posezení. Za pár minut je tak účinný lapač hmyzu na světě.

Návod, jak se zbavit mravenců za 1 noc

Pokud smícháte cukr s boraxem, získáte násilnější zbraň proti mravencům. Nejen že mravenci v bytě se ztratí, ale pěšáci tuto směs zanesou i do mraveniště a zbavíte se tak problému jako takového.

Potřebujeme:

  • 1 šálek teplé vody
  • ½ šálku cukru
  • 2 lžíce Borax

Postup:

Všechny ingredience smícháme a pak do směsi namočíme vatové tampony. Tampony uložíme do blízkosti cestiček mravenců nebo míst, kde jste je v domácnosti viděli. Ráno uvidíte v okolí pasti mrtvé mravence. Tato past funguje skutečně skvěle!

Zázrak pro orchidejí

Na co funguje cukr?

  • na zvadlé rostliny,
  • na rostliny, které jste nechtěně poškodili při manipulaci,
  • na rostliny, které dlouho nekvetly,
  • na starší rostliny, kterým chybí energie.

Jak na to?

V litru vody jsem rozpustíme 1 lžičku cukru a do tohoto koupele jsem ponořila orchideu a nechala máčet asi 8-9 hodin (uvádí se, že se může nechat i celý den). Pak jsem ji ještě na hodinu namočila do odstáté vody. To je všechno, když jsem ji vybrala z vody, uložila jsem ji na obvyklé stanovisko a hned jsem si všimla, že listy má plnější a také květy se zvedly. Na druhý den už vypadala už mnohem lépe a postupně se zcela zotavila - pro mou sestru zázrak, pro mě prostě cukr.

Pomůže s parazity a extra výživa

Vadnou vám květiny a nevíte co s tím? Posviťte si lépe na jejich kořeny, problémem mohou být hlístice, které je napadají. Zkuste proto do zeminy přidat cukr, který podpoří aktivitu prospěšných bakterií a mikroorganismů. Ty se postarají o maximální nepřátelské prostředí pro další hlístice. Cukr je vhodné spolu s octem přidávat jednou za čas do vody při běžném zalévání. Přibližně dvě lžíce cukru a dvě lžíce octa na půl litru vody vám zajistí extra výživu pro květiny. A aby byly takové krásné nejen v zahradě, ale i ve váze, cukr s octem pro delší čerstvost přidejte i do ní.

Na hojení ran

Přesně takto můžeme pojmenovat krystalový cukr, který máme na stole. Pokud se totiž poraní a vytvoří se nám malá ranka, stačí si ji prý opláchnout, nasypat na ni trošku cukru a přelepit leukoplastí. Cukr urychlí hojení a měl by zmírnit bolest. Rovněž je záchranou pro "hladové", kteří nevědí vydržet, a chutnají jídlo za horka. První pomocí v případě popáleného jazykamôže být právě lžička cukru, kterou si necháme rozpustit v ústech.

Pomůže se skvrnami od trávy

Cukr si také skvěle poradí se skvrnami. Odstraní například ty od trávy, a to bez únavného drhnutí. Pokud i váš potomek přišel se zelenými koleny, nerozčilujte se a vezměte si na pomoc cukr. Jak na to? Smíchejte půl šálku krystalového cukru s takovým množstvím vody, aby vznikla hustá kašovitá hmota. Hustou kašičku pak naneste přímo na skvrnu. Nechte jednu až dvě hodiny působit, a potom oděv běžným způsobem vyperte. Nežádoucí skvrny by měly být pryč!

Peeling

Pracovali jste v dílně nebo na zahradě a potřebujete si pořádně umýt ruce? Jenže není po ruce kartáček? Sáhněte po troše cukru. Namydlete ruce s cukrem a dopřejte si takový malý přírodní peeling.

Pryč mouchy

Otravují vám doma život mouchy i malé mušky? Vytvořte si přírodní Mucholapku. Smíchejte dva díly cukru s jedním dílem vody. Uvařte sirup, dejte ho vychladit a nakonec ho nalijte do keramické misky a umístěte například na parapet. Budete překvapeni, jak tento sirup bude účinkovat. Mouchy a mušky by měly chytit do pasti a vám dají pokoj.

Zbaví vás švábů a brouků v bytě

Připravte švábům chutnou večeři, nebo spíše poslední večeři. Smíchejte stejný díl cukru a prášku do pečiva a posypte tím oblast, kde se nevítaní návštěvníci nejčastěji nacházejí. Cukr brouci přitáhne a prášek do pečiva jejich vyhladí. Tuto směs často vyměňujte.

Odmastí

I když bývají ruky z cukru lepkavé, při odstraňování mastnoty je jednotkou. Zkuste si znečištěné ruce umýt v cukrové vodě a nepříjemná mastnota půjde kádě snadněji. Potom však nezapomeňte na důkladné opláchnutí čistou vodou.

Pohltí pachy

Cukr výborně likviduje zápach v nádobkách, v nichž např. uskladňujete potraviny. Cukr stačí do nich jen nasypat a nechat působit. Nemusíte mu nijak pomáhat, protože cukr dokáže přímo zázračně pohltit pachy a to i z aromatických jídel a koření.