Necítíte se dobře? Vás obličej prozradí, jaká nemoc vás trápí

0
(0)

Tomáš , 24. 08. 2021

Podle čínské medicíny se dá z našeho obličeje velmi dobře vyčíst, zda máme nějakou nemoc. Obličej není jen zrcadlem duše, ale i našeho těla. Proto pokud trpíme nějakým onemocněním, stojí za to pořádně se zahledět do zrcadla, může nám hodně prozradit.

Akné na čele nebo mezi obočím

Máte problémy s pletí právě v těchto oblastech? Pak to může naznačovat, že máte problémy s trávením nebo obecně s orgány břicha. Pokud se akné soustředí přímo mezi očima, je nejpravděpodobnější, že jde o problémy s játry. Vyplatí se proto vyloučit z naší stravy alkohol a tučná jídla.

Nos

Akné nebo jiné vyrážky na nose mohou být známkou kardiovaskulárních onemocnění nebo stresujícího životního stylu. Co můžeme udělat? Pojďme více relaxovat, meditovat a snažit se žít zdravěji.

Uši

Podle čínské medicíny pupínky a jiné kožní projevy na a v uších naznačují onemocnění močových cest. Co můžeme udělat? Konzumujte více vody a vyřaďte ze svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem soli.

Tváře

Tato oblast vám napoví více o stavu vašich plic. Pokud máte na tvářích časté pupínky, ekzém nebo jinou vyrážku, určitě navštivte odborníka, který prohlédne vaše plíce. Pokud se v této části obličeje objeví podráždění, můžete mít také potíže se zuby. Co lze udělat? Určitě přestaňte kouřit a navštivte zubaře.

Rty

Léze kolem úst naznačují zažívací problémy. Co můžeme udělat? Jezte mnohem více zeleniny a vody. Vyvarujte se konzumaci některých kořeněných jídel a vyřaďte alkohol a kávu.

Čelist

V předmenstruačním období je přirozené, že se v této oblasti objevuje akné indikující hormonální změnu. Ale pokud se zde objevují pupínky pravidelně, určitě můžete mít problémy se štítnou žlázou. Co můžete udělat? Vyplatí se navštívit endokrinologa a nechat se odborně vyšetřit.

Sledujte svůj obličej a podle reakcí můžete snadno poznat, jak si na tom stojí vaše zdraví. Nepodceňujte už rané příznaky potíží.