Tento trik jsem se naučil od svého souseda zahradníka, jehož sklizeň okurek je každý rok naprosto enormní!

0
(0)

Tomáš , 23. 07. 2021

Každý zahrádkář má svůj způsob pěstování ovoce a zeleniny. Tipy na pěstování okurek a jejich velkou sklizeň se traduje po generace u velkopěstitelů, proto je vhodné vyzkoušet tyto metody také v domácích podmínkách. Stačí málo a bohatá sklizeň je zaručena, protože škůdci nebudou mít žádnou šanci. Připravená směs je účinná nejen proti škůdcům, ale zajistí i velkou úrodu vzhledem k zahnojení!

Svěží okurky každý den

Okurka patří mezi nejzdravější letní zeleninu, protože obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, především vitamíny A, C, K a skupiny B, křemík, draslík, sodík, fosfor, zinek, měď nebo kobalt. V létě jsou okurky výborným zdrojem tekutin, protože obsahují 95 % vody a jejich konzumace napomáhá lepšímu trávení ve střevech. Okurky obsahují také flavonoidy užitečné v boji s volnými radikály, a steroly, které snižují špatný cholesterol. Bohatou úrodu okurek navíc můžete mít z vlastní zahrádky.

Okurky milují slunce a oporu pro plazení

Tento druh zeleniny potřebuje ke svému růstu dostatek slunečních paprsků i zálivky, jen tak budou okurky dobře prospívat. Kromě toho je nutné zajistit sazenicím oporu pro plazení ze sítě nebo oplocení. Dále je vhodné je chránit proti škůdcům a současně přihnojit pomocí jedné z metod:

  1. Zalévejte sazenice od samotného vyrašení prvních lístků směsí z 1 litru vody, 20 g mýdla nebo pracího prášku bez fosfátů a 30 kapek jódu po dobu 10 dní.
  2. Rozmočte ve vědru s vodou krajíc chleba, ráno přeceďte a přidejte malou lahvičku jódu a touto směsí rostliny zalijte. Tímto roztokem je vhodné zalévat rostliny každé dva týdny pro bohatou úrodu.
  3. Zalévejte okurky (nebo rajčata) směsí z 2 litrů syrovátky a 150 gramů cukru pro bohatou úrodu.
  4. Dejte odležet do 10 litrů vody 700 gramů cibulových slupek, poté svařte, nechte zchladnout a louhujte po dobu 12 hodin, poté odstraňte slupky přes sítko a smíchejte s vodou v poměru 1:4, touto směsí zalévejte rostliny.
  5. Rostliny okurek pravidelně zalévejte syrovátkovou směsí z 5 litrů vody a 1 litru syrovátky.