Nebezpečná umělá rýže je všude: Toto jsou triky, jak rozpoznat jakou máte doma

0
(0)

Dalibor , 25. 05. 2020

Největším producentem rýže na světě je Čína, která vyprodukuje více než 200 milionů tun rýže ročně.

Nedávno deník The Korean Times přinesl zprávu o tom, jak některé čínské firmy vyrábějí umělou rýži z plastů a bramborového škrobu, kterou pak obohatí o rýžovou aroma.

Takovou toxickou rýži pak přidávají do běžné rýže, aby zmátli zákazníky a zvýšily si tak své zisky.

Uvedená zpráva spustila další šetření s cílem odhalit, zda prezentovány informace jsou pravdivé nebo ne. Závěrečné zjištění byla šokující.

Některá čínská rýže obsahovala poměrně velké množství plastů. 

Naštěstí existují rozdíly mezi přirozenou a umělou rýží, které vám pomohou zpozorovat tu umělou. A o nich si více řekneme v dnešním článku.

Test č.1: Voda

Naberte polévkovou lžíci rýže a nasypte ji do misky s vodou.

Pokud rýže klesne na dno, je přirozená. Pokud zůstane plavat na hladině, pravděpodobně se jedná o umělou rýži.

Test č.2: Oheň

Pokuste se zapálit pár zrníček rýže. Když nehoří, rýže je pravá. Pokud však začnou hořet, to naznačuje, že taková rýže je falešná.

Test č.3: Drcení

Rozdrťte rýžové zrna. V případě, že vám vznikne jen bílý prášek, jde o přírodní rýži. Pokud kromě prášku spatříte i žluté skvrny, zřejmě se jedná o umělou rýži.

Test č.4: Plíseň

Uvařte hrst rýže a umístěte ji do misky, kterou necháte několik dní volně položenou v kuchyni na světlém místě. Pokud se po čase na ní vytvoří plíseň, jde o pravou rýži. Pokud ani po dlouhé době nezplesniví, je to pravděpodobně rýže umělá.

Uvedené testy jsou jednoduché a snadné. Doporučujeme vyzkoušet několik z nich současně, protože pouze jeden nemusí vždy spolehlivě určit výsledek.

Například i pravé rýžové zrnka mohou někdy plavat na hladině.

Doufáme, že vám tento článek pomůže ochránit vaše zdraví tím, že odhalí původ rýže, kterou se chystáte konzumovat. Nezapomeňte sdílet článek se svými přáteli.