Návyky, které oslabují vaši paměť. Myslete na svůj mozek a nedělejte tyto chyby

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2021

Ve vašem životě existuje mnoho návyků, o kterých ani nevíte, že vám škodí. Ve skutečnosti se však jedná o zdánlivé maličkosti, které vám mohou dlouhodobě poškodit mozek i celkovou paměť. Odnaučte se tyto drobné návyky a obohaťte tak váš život o mnohem zdravější mozek.

Snídaně je základ dne

Nemáte čas na pořádnou snídani jako dobrý start vašeho dne? Pak si čas rozhodně udělejte. Většina lidí se sice snídaním vyhýbá, pro váš život to však není vůbec zdravé. Důvodem, proč se lidé vyhýbají snídani, je nejspíš dieta nebo zkrátka jen velký spěch do práce. Pravdou však je, že snídaně je základ dne pro perfektní stav energie. Vaše tělo vám za každodenní snídani poděkuje skvělou formou, stejně tak bude za snídani rád i váš mozek. Pokud nesnídáte, váš mozek je oslabený nedostatečnou výživou.

Další příčinou špatné paměti nebo stavu mozku může být přejídání. Pokud konzumujete abnormálně moc potravin, poškozujete tím mozek i srdce. Přejídání je totiž hlavní příčinou mrtvice, která postihuje velké množství lidí v dnešní době. Jezte střídmě a myslete na doporučené denní dávky tekutin i potravy.

Kuřáci oslabují celkové zdraví

Vědci již celé lidské populaci jasně dokázali, že kouření zvyšuje riziko mnoha nemocí. Vedle rakoviny plic poškozují cigarety vaše celkové zdraví, mimo jiné také mozek. Ubývající mozkové buňky mohou zapříčinit menší soustředěnost nebo dokonce fatální následky poškození mozku.

Dalším nepřítelem vašeho mozku je příliš velká konzumace cukru. Pokud je ve vašem jídelníčku mnoho cukru, pak si zaděláváte na velké zdravotní problémy. Kromě ostatních možných onemocnění také škodíte vaší paměti. Cukr absorbuje bílkoviny, které jsou dobrou výživou pro váš mozek. Nedostatkem této živiny se váš mozek deformuje a pomalu rozpadá.

Dopřejte si čisté ovzduší

V dnešní době jsou města zahlcená smogem a škodlivými látkami ve vzduchu. Nedostatek čerstvého vzduchu vede ke špatnému okysličování mozku, a tak se brzy začnete potýkat s problémy při soustředění nebo s pamětí. Vyjděte si proto alespoň jednou týdně na delší procházku do přírody, kde načerpáte dostatek čerstvého vzduchu.

Poslední doporučení se týká vašeho spánku. Nespěte se zakrytou hlavou. Někteří lidé si totiž pro úplný klid zakryjí oči i celou hlavou polštářem nebo dekou, nevědomky si tak ubližují. Mozek se může poměrně rychle poškodit vlivem špatného okysličování.