4 tipy, jak nastartovat metabolismus hned z rána a spalovat tuky hned od probuzení.

Spalování kalorií během celého dne dokáže nakopnout několik jednoduchých činností.

Udržujte spalování tuků od minuty, když otevřete oči. Jak na to? Těmito triky nastartujete spalování jedna radost.

1) Začněte kofeinem

Kofein dokáže zvýšit rychlost metabolismu až o 11 procent. Pokud však nejste fanynkou kofeinu, vyzkoušejte zelený čaj, který se může pochlubit podobnými výhodami jako káva, zároveň ale obsahuje antioxidanty, které vedou k rozpadu tukových buněk.

2) Pak si dejte snídani bohaté na bílkoviny

Snídaně jsou palivem, které urychlí váš metabolismus hned na začátku dne. Pokud máte po probuzení nízkou chuť k jídlu, je v pořádku počkat hodinu nebo dvě. Ujistěte se jen, že sníte snídaně do 45 minut po ranním cvičení, což pomůže tělu doplnit zásoby a zotavit se. Vsaďte na bílkoviny - metabolismus spálí jejich trávením více kalorií než při tuku či sacharidech a udrží vás déle syté.

3) Vyzkoušejte intervalové cvičení

Cvičení před snídaní pomáhá tělu spalovat více tuků. Ještě více výhod dosáhnete kombinací intervalového cvičení - jako je například střídání běhu a sprintu. Takové cvičení spaluje více kalorií než ustálené kardio, zvyšuje také spotřebu kyslíku po cvičení, což způsobuje, že metabolismus zůstane rozjetý déle.

4) Nebo zkuste silový trénink

Neucítíte jen pálení celého těla, ale i spalování kalorií! Cvičení se závažími přispívá ke zvýšení metabolismu během celého dne. Pro více výhod spojte silové cvičení a intenzivní intervalové cvičení.

Přečetl sis článek až do konce? Zaujal tě? Potom můžeš práci redaktora odměnit tím, že dáš článku na Facebooku lajka nebo ho budeš sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce. Všechny potřebné kroky nejprve konzultujte se svým lékařem / lékárníkem.

Byl tento článek užitečný?

Hodnoceno 55×

Související návody

Nejnovější recepty

Nejnovější články