--> --> Návod na vyčištění pračky díky tabletám do myčky na nádobí - iRecept

Návod na vyčištění pračky díky tabletám do myčky na nádobí

-->
-->
4.8
(52)

Dalibor , 18. 06. 2024
-->

Připadá vám čištění pračky obtížné, a proto ho vůbec neprovádíte? Mohlo by jít o chybu. Díky 2 tabletkám do myčky na nádobí objevíte zázrak. Tento postup patří mezi nejdoporučovanější, aby byla vaše pračka vždy dokonale čistá. Není to však jediný postup, protože existují i další. Podívejte se, jak udržovat pračku čistou.

Buben pračky

Pokud je čistá, můžete si být jisti, že i vaše oblečení bude čisté. Čištění pračky je v tomto případě velmi snadné. Stačí jen vložit klasickou tabletu do myčky nádobí. Vezměte 2 , vhoďte je do bubnu pračky a zapněte program na nejvyšší teplotu. Pak bude pračka dokonale čistá.

Filtr pračky

Pračka obsahuje také filtr, který se může pravidelným praním postupně zničit. Důvodem je, že se do něj zachytávají drobné předměty ponechané v kapsách. Mohou se v nich také usazovat plísně a jiné nečistoty. Jak účinně vyčistit filtr? Zjistěte, kde se nachází, otevřete prostor a zkuste jej důkladně vyčistit rukou.

Těsnění pračky

Nečistoty nejen na oblečení mohou způsobit postupné ucpání těsnění pračky. Objevují se zde také různé bakterie a houby. Aby těsnění plnilo svou funkci, dbejte na jeho občasné čištění. To významně přispěje k prevenci nehod.

Zásuvka na saponáty

Hlavním problémem jsou plísně, které se pak s prachem dostanou na vaše oblečení. Ideální je vyjmout celou zásuvku a namočit ji do mýdlové vody. Poté jej ručně vyčistěte. Ani toto čištění pračky by se nemělo podceňovat a mělo by se provádět pokud možno pravidelně.

Jak odstranit zápach?

I to může být velký problém. Základem by mělo být klasické mytí tabletami do myčky. Pak myslete na to, že je třeba pračku větrat. Proto nechte dveře alespoň trochu otevřené. Tím se v pračce neudrží vlhkost, která je hlavní příčinou nepříjemného zápachu.

Zdroj: svetkreativity.cz

-->