Návod na skvělé zahradní lehátko na zahradu s využitím nepotřebného barelu

4.6
(48)

Dalibor , 18. 06. 2024

Máte někdy nápady, které se vám vymknou z rukou? Toto lehátko je jedním z nich. Navrhli jste někdy změnu nebo nápad, ale nedostali jste kladnou zpětnou vazbu? Na tom vůbec nezáleží, protože nápadů není nikdy dost. Za své někdy bláznivé nápady byste se rozhodně neměli stydět. Podobné nápady mohou být často startérem a inspirací pro něco velkého. S jedním takovým nápadem přišel muž, který měl doma obyčejný plastový sud. To, co z něj vytvořil, všechny fascinovalo.

Jeho vášeň pro recyklaci ho přivedla na myšlenku

Hrdina příběhu je muž, který předběhl svou dobu. Jeho silná láska k recyklaci odpadu a kreativní myšlení ho přivedly na velmi zajímavý nápad. Vytvořil tak něco mimořádně užitečného nejen pro domácnost, ale i pro životní prostředí obecně. Později se jeho myšlenkou inspirovalo mnoho lidí, což je velmi dobře. A to stačilo k tomu, abyste získali plastovou hlaveň a rozřezali ji.

Tentokrát to nebylo vůbec snadné, ale muž to hravě zvládl. Měl k dispozici správné nástroje a především svou neuvěřitelnou představivost a kreativitu. Co tedy vyrobil? To se právě dozvíme.

Využil plastový barel a dřevo

Muž vyndal z kůlny obyčejný modrý plastový sud, přesně takový, jaký se používá na kvašení švestek. Položil ho na zem na zahradě a pilkou odřízl horní a spodní část. Zbylý válec byl poté postupně rozřezán na tenké pláty. Celkem vystřihnul

Z dřevěných latí a prken pak vytvořil speciální plochu. Pomocí skládačky a přímočaré pily vyřezal z prken speciální tvary, které vyvrtal a postupně začal spojovat. Poté spojované tvary obrousil, aby se zbavil případných odštěpků. Všechny upravené dřevěné díly slepil dohromady a vytvořil konstrukci lehátka, kterou nastříkal černou barvou.

Vybarvi ho a měl lehátko

Poté nastříkal nastříhané plastové proužky černou barvou, pak modrou a postupně je začal křížem připevňovat k černé konstrukci. Podívejte se na úžasné zahradní lehátko. Nevěřili byste, co všechno se dá vyrobit z obyčejného plastového barelu a kusu dřeva.

Videonávod:

Zdroj: svetkreativity.cz