Návod na skvělý čistící prostředek z aviváže

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2022

Klasická aviváž má v domácnosti mnohostranné využití, takže pokud ji využíváte pouze k praní oblečení, aby bylo příjemně měkké a vonělo, děláte chybu. Můžete jej použít například k mytí oken, koberců, leštění povrchů nebo odstraňování nečistot z připáleného nádobí. A to není zdaleka všechno. Pokud jej smícháte s prostředkem na mytí nádobí nebo octem, objevíte nový zázrak.

Připravte si vlastní přípravek

Jestliže potřebujete vyčistit spáry kachliček, okenní rámy nebo podobné povrchy, vyrobte si svůj vlastní přípravek. Není to umění. K přípravě budete potřebovat půl šálku aviváže, půl šálku prostředku na mytí nádobí, půl šálku vody a 1 polévkovou lžíci 70procentního alkoholu.

Všechny ingredience smíchejte dohromady. Poté roztok nastříkejte na čištěná místa, rozetřete jej kartáčem a opláchněte čistou vodou. Vše bude zářivě čisté, dokonce i těžko přístupná místa. Budete překvapeni, jak snadno a levně lze vyrobit účinný čisticí prostředek. A jak snadno se s ním bude uklízet.

Můžete ho také smíchat s octem

Smícháním vlastního přípravku s octem můžete například vyčistit obklady, podlahy a vodovodní kohoutky. Opět je to jednoduchá věc, která nezabere mnoho času. Vyčistí také znečištěné drážky dlaždic. Budete potřebovat 2 lžíce jedlé sody, 2 lžíce octa, 1 sklenici vody a 1 lžičku jedlé sody.

Smíchejte aviváž s obyčejným octem, pak přidejte sklenici vody a nakonec jedlou sodu. Všechny ingredience důkladně promíchejte a nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Nastříkejte přípravek na podlahy a dlaždice, vyčistěte kartáčem a znovu opláchněte čistou vodou. Výsledkem bude zářivě čistá domácnost.

Videonávod:

Zdroj: adbz.cz