Návod na mastnotu a nečistoty, čistá kuchyně za 15 minut

0
(0)

Dalibor , 03. 10. 2022

Téměř všichni se pohybujeme v kuchyni, která je základem každé domácnosti. Dalo by se říci, že kuchyň je nejstrategičtějším místem, protože se v ní nachází jídlo a pití a většinou také stůl a židle. Lidé si zde mohou dobře popovídat a najíst se. To samozřejmě dělá v kuchyni nepořádek a je třeba ji pravidelně uklízet. Úklid velkých ploch není problém, ale pro mnoho lidí je obtížné čistit menší a hůře přístupné plochy. Například rukojeti na sporáku mohou být velmi nepříjemné. Dnes vám poradíme, jak se snadno, rychle a efektivně zbavit mastnoty a nečistot na těžko přístupných místech.

Čistá a nemastná kuchyně

Pravidelná péče o kuchyň a její čištění jsou nezbytné. V opačném případě se na mnoha místech rychle zašpiní, zamastí a znepříjemní. Ne všechna místa se čistí snadno. Nejčastějším místem, kde se mastnota usazuje, jsou takové rukojeti na sporáku. Pokud je neodstraníte, mohou se časem spálit a poškodit těsnění. V obchodech je k dostání mnoho výrobků s chemickými látkami, proto vám ukážeme lepší a ekologičtější způsob.

Ekologicky a bezpečně

Tato metoda je bezpečná, šetrná k životnímu prostředí a obsahuje přírodní složky. Poskytuje mnohem lepší výsledky než tradiční chemikálie. Pokud to chcete vyzkoušet, připravte si následující pomůcky: tyčinku na čištění uší, zubní kartáček a čpavek nebo alkohol. Doporučujeme použít vyřazený zubní kartáček, rozhodně ne ten, kterým si čistíte zuby každý den.

Použití tamponu do kamen

Namočte tampon do čpavku nebo alkoholu a nechte ho chvíli působit. Poté tamponem setřete mastné skvrny na sporáku. Pokud jsou rukojeti velmi mastné, použijte štětec, ale dávejte pozor, abyste nepoškrábali lak. Můžete také vyzkoušet houbičku na mytí nádobí. Při práci používejte ochranné rukavice. Vyzkoušejte tuto metodu ještě dnes a zjistíte, že je to rychlé a snadné.

Zdroj: Pukotukas